Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE proginfó elvégezhető, ha...

ELTE proginfó elvégezhető, ha nem vagyok matekzseni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 18. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha szorgalmas vagy, akkor igen, de muszáj erőltetni a matekot.
2021. nov. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Igen, de ez esetben durva nehéz lesz. (Tapasztalat, én se vagyok matekzseni, és ugyan nem végeztem el, de oda járok
2021. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem elvégzhető bár én nem oda járok de sok gyakorlással megoldhato

A matekot rengeteget kell gyakorolni is nem csak tudni hogy ne menjen el vele sok idő

2021. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Melyik tárgyak a leghúzósabbak?
2021. nov. 19. 10:04
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

A matematikai alapok az azt gondolom benne van a nevében... Gyakorlatilag a középiskolás anyag részletesen (részint emelt szintű). Az Diszkrét matematika egy olyan ág, amivel a középiskolai képzés nem igazán foglalkozik, de nem tartom nehéznek, bár oda is kell némi erőfeszítés. Specializációtól függően van Analízis I-IV, de minimum kettő. Én C specializáción vagyok, nekem kettő van, de az is bőven elég (sok is, de muszáj), az rendesen nehéz.


Az összesre Filipp Zoltánt javaslom, akinek ugyan vannak elvárásai, de jobban tanítja az Analízist, mint Kovács Sándor, akinek a vizsgája könnyű, de szó szerint követhetetlen az ember (ráadásul néha hibás a jegyzete), Chripkó Ágnes átmenet a kettő között.


Matalapon én Csörgő Istvánt javaslom, bár általában nem tart gyakorlatot.


Diszkrét matematikán Fancsali Szabolcs Levente a tárgyfelelős és kiváló munkát, illetve (mivel itt nem találod meg FZ-t) Bóka Dávidot javaslom.


Háromféle tárgycsoport van: matematikai, számításelméleti és informatikai tárgyak. Számításelméletiekből egyelőre az "Algoritmusok és adatszerkezetek"-ről tudok nyilatkozni.


A tárgyfelelős előadó Ásványi Tibor tanár urat nem tudod elkerülni. Ő nagyon segítőkész, intelligens, rendes, tényleg emberileg semmi rosszat nem tudok rá mondani, de rettenetes tanár. Viszont: Van cserébe egy tényleg mindenre is elég jegyzete, illetve könnyűek a vizsgái. Gyakorlatvezetők tekintetében itt Veszprémi Annát (akinek látod a nevét egy tárgynál nyugodtan felveheted) tudom ajánlani. Ugyanebből a tárgyból szintén nagyon jó Nagy Sára tanárnő, egyetlen hátránya, hogy semmilyen e-mailre nem válaszol, szóval ha beszélni akarsz vele akkor vagy bemész vagy teams.


Progalapokon dől el minden (én szerintem), ha azt nem tudod, semmit se tudsz (érdemes előre megtanulni tbh, ha újrakezdeném én is így tennék). Szintén Veszprémi Annát tudom ajánlani gyakorlaton, előadáson pedig Szlávi Pétert.


Számrenden Illés Zoltán (alias Fradi bát; note: Életemben nem éreztem akkora elégtételt, mint amikor nem tudott órát tartani, mert a kocsija elakadt a hóban Újpesten) megint nem tudod elkerülni. De komolyra fordítva a szót egy közepesen jó előadó. Nem halsz bele (lesz olyan is). Gyakorlaton Sándor Antalt javaslom. Tanárnak is elég jó, de végtelen jóindulat és engedékenység jellemzi (volt hogy két héttel kitolt egy beadandó határidőt).


Imperatív Programozásnál nem tudok rossz előadóróról. Pataki Norbert, Kozsik Tamás és a tárgyfelelős Porkoláb Zoltán is nagyon jók. Gyakon általában ezek nincsenek úgyhogy én igazából Kaposi Ágostonnál voltam, de nagyon gyors a fluktuáció.


Objektumelű Programozásnál Gregorics Tibor tanár úr rettenetes, de megint... Nincs más. Gyakon meg az említett Veszprémitől vagy Sacitól megtanulod.


Akiket nagyon nem ajánlok az: Kovács Sándor, Gregorics Tibor, Lőrincz András és Klettner Péter.


Remélem sokat segítettem.

Kérdésed van írj.

2021. nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok


Ha gondolod tudok mutatni anyagokat, hogy konkrétan mire számíts

2021. nov. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6 ok azt megköszönném
2021. nov. 19. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Én sem vagyok matekzseni és elvégeztem, viszont az átlagnál sokkal jobb vagyok matematikából, és néha úgy éreztem ez is kicsit kevés.


Ha a kérdező azt állítja magáról, hogy nem matekzseni, akkor szerintem arra gondol, hogy nem jó matekból, és ez a szak úgy nem fog menni sajnos. Vagy legalábbis kínszenvedés lesz, annak meg nem sok értelme van.


Kis segítség: a szak korábbi neve programtervező matematikus.

2021. nov. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szeretem a matekot, meg érdekel is, nem vagyok kifejezetten rossz belőle, de: bizonyos tekintetben elég nehéz a felfogásom, sokszor nehezen értek meg egyébként triviális dolgokat, ennek ellenére az iqm átlag feletti, bár tudom ez nem jelent semmit. Szóval igen, vsz ez a szak nekem szenvedős lenne.
2021. nov. 24. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!