Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógia diploma után...

Gyógypedagógia diploma után másoddiplomaként meg tudom szerezni gyorsabban a pszichológiát, vagy esetleg fordítva?

Figyelt kérdés

én még középiskolás vagyok de egy idősebb rokonom, miután megszerezte a bölcsész diplomát, utána valami több éves másik diplomát elvégezhetett egy év alatt mert voltak átfedő tárgyak.

nálam évek óta örök dilemma, hogy gyógypedagógus vagy gyermekpszichológus lennék inkább, mert szívem szerint mindkettő, de az összesen 9 év lenne. teljesen biztos hogy sok átfedő tárgy van a kettőben mivel a gypnek majdnem a fele pszichológiás tárgy.

valaki esetleg nem tudja az én esetemben meg tudnám-e ezt tenni?



2021. nov. 20. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Ebben tévedsz, nincsen sok átfedő tárgy. A gyógypedagógia szaknak ezekkel a szakokkal vannak átfedő tárgyai (ezek esetében ismernek el automatikusan tárgyakat): óvodapedagógus, tanító, konduktor, tanár, szociálpedagógia.
2021. nov. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszt! rosszul gondoltam akkor :)
2021. nov. 21. 04:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm párhuzamosan (1 év elcsúszással) csinálta a 2 szakot. Neki is csak egy-két gyógypedes tárgyat fogadtak el pszichon (azt hiszem az anatómiákat). Míg gyógypedagógián végeztünk utolsó évben, addig ő passziváltatta a pszichológiát,így azt majd munka mellett fogja már befejezni. De nagyon ügyesen tudta vinni egyszerre a 2 szakot.
2021. nov. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!