Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha elbizonytalanod...

Mit tegyek, ha elbizonytalanodtam benne, hogy jól választottam pályát? (matek szak)

Figyelt kérdés

Matek szakos vagyok, és kezdem azt érezni, hogy ugyan érdekes dolgokat tanulunk, és kb megy is, másra vágyom. Nem tudom, hogy ez a "szomszéd füve mindig zöldebb" effektus, vagy valami más, komolyabb.

Anno azért választottam ezt a szakot, mert innen tovább tudok menni pl AI felé, vagy akár pénzügybe is (ami nagyon érdekel is). Most viszont azt érzem, hiányzik valami. Többek közt az, hogy csináljak valami gyakorlatiasat. Az a sok elméleti pepecselés, amit matekon csinálunk, néha nagyon fáraszt. Illetve rálátásom van ismerősök által kémia meg fizika szakokra, és amikor mesélnek, hogy milyen fun kutatóprojektekben vannak benne, mindig elfog egy erős irigység. Matekon nagyon okosnak kell lenni ahhoz, hogy vki vmit kutasson, és érdemi eredménye is legyen, és én nem vagyok az, inkább kb erős középkategória vagyok az évfolyamon. Phd-t is csinálnék szívesen, de nem érzem, hogy matekból ez reális álom.

Amikor szakokat jelöltem felvételikor, a fizika is ott volt a listán, de végül nem lett első. Nem tudom, rosszul döntöttem-e.

Most, hogy benne vagyok egy ideje a matek képzésben, nincs kedvem váltani, és 0-ról kezdeni valami mást, még ha fizikán rengeteg tárgyamat el is tudnám fogadtatni. Ugyanakkor nem tudom, hogy ha elnyomom a vágyat másra, később visszaüt-e, és ha igen, mennyire.

Mit gondoltok, mit tegyek? Veletek volt már hasonló?



2021. nov. 23. 13:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Most vagy másodéves? Akkor már nincs sok hátra. Utána meg mehetsz olyan mesterre, amire akarsz.


Hiába fun a kémia/fizika alapszak, ha utána nekik nehezebb lesz elhelyezkedni.


Az meg hogy mennyire fun, azt amúgysem tudod, mert feltételezem mindenről nem számolnak be neked.

2021. nov. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Első!

Igen, most vagyok másodéves.

A féltestvérem is fizikus, és tőle is csak jót hallottam a szakról. Részben szerintem ő is ültette el a bogarat a fülemben a szakja iránti rajongással. Mert én nem érzem ezt, de vágyom rá. Meg tőle hallottam, hogy a fizikusoknak is sok a munkalehetősége, pl IT-ban.

2021. nov. 23. 13:41
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Két ember van sztem ilyen téren. Valaki elvan a matek és fizikai elméletei részével az örökké valóságig. Másnak meg kell valami alkalmazott technológia is mellé, hogy fent maradjon az érdeklődés.


Persze az utóbbi beállítottsággal rendelkező embert könnyebben elképzelem versenyszférában.

2021. nov. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!