Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik magyar/külföldi egyetem...

Melyik magyar/külföldi egyetemet /egyetemeket érdemes választanom, ha jogi szakra szeretnék menni? Merre induljak el, ha nemzetközi jogász szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 2. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a jogász képzés szerintem először az ELTE-n, utána pedig a PPKE-n a legjobb. Én az utóbbin tanulok. Unokatesóm pedig Angliában tanul jogot, University of Winchester. Nagyon szereti, de ott ugye teljesen más a képzés, nálunk osztatlan 10 féléves a jogász képzés, ott pedig van egy 3 éves BA, utána pedig MSc. Esetleg nézz utána, hátha neked is megtetszik.


[link]

2021. dec. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy igazán nemzetközi legyél, elsősorban a nyelvekre kell rámenned. Mindegy hogy melyik magyar egyetemet választod, viszont érdemes lehet az erasmust becélozni. Pázmányon záróvizsgatárgy az eu és nemzetközi közjog, az ELTE-n is van ilyesmi, de ott "csak" EU, bár gondolom menetközben azért ott is tanítják a nemzetközi jogot. Egyetem után lehet LLM-et végezni, a nemzetközi ügyvédek meg szokták csinálni. Gyakorlatot lehet végezni itthon tanulás mellett nemzetközi ügyvédi irodáknál, ott beleláthatsz az ügyekbe. Meg persze diploma után is elhelyezkedhetsz ott. De egy minisztériumnak (főleg az igazságügynek) is lehet pár nemzetközi állása pl igazságügyi együttműködés terén. Ott van még az eu-s karrier is, ha az érdekel. Szóval lényeg hogy nem kell feltétlenül már egyetemre is külföldre menni, de bárhol is vagy, lesz azért munka ezzel.
2021. dec. 4. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!