Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most akkor bukta a pénz? Mit...

Most akkor bukta a pénz? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Fizetős OKJ-ra iratkoztam be idén nagy örömmel. Előadás alig volt,ha volt is teljesen minősíthetetlen. Nem volt érthető az előadó beszéde,a kivetítést alig lehetett látni olyan kicsi volt. Kifizettem már 210 ezer forintot hogy eljussak a modulzárókig. Itt nagyon magas a követelmény írásbelinél, 81 százalék alatt megbuksz. Így is történt, pedig egy 4-es simán lett. A pótvizsga modulonként 5000 forint. Egyesek lepuskázták telefonról az egész dolgozatot,vagy csapatban megbeszélték. Ők persze átmentek,aki meg tisztességgel felkészült mint én vagy mások,azok vagy fizetnek vagy úszik az összes eddigi befizetett pénzük mert nem mehetnek állami vizsgára.

Ez rohadt igazságtalan,és sz@rul esik.

Állítólag annyiszor pótvizsgázunk ahányszor akarunk,persze jó pénzért.


Na most hogy is lehetett volna felkészülni,ilyen kevés idő alatt ilyen magas követelményre? Állítólag minisztériumi meghatározás a 81 százalékos követelmény,de én úgy tudom hogy modulzárókról az intézmény dönt.

Ide dobtak több ezer oldalas érthetetlen tananyagot hogy nesze,tanuljátok,nagyjából ment nekem,de csak magántanárral.


ZH-n egyetemen a követelmény alapképzésen: 51 százalék a minimum. Más ilyen OKJ-n szintén 51-51 vagy 60-60.


Az lenne a kérdésem hogy mit tudnék tenni?

Elúszhat minden? Szabályos ez így?

Egyszerűen annyira csalódott vagyok hogy a kedvenc szakmámat (ahol amúgy a gyakorlat a legfontosabb de az nincs vagy alig lesz) nem tanulhatom rendesen,pedig lelkesen örömmel iratkoztam be ide. Tisztára szimpatikus volt mindenki,szerettem ide járni.



2021. dec. 13. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

De mért nem tudod te is kipuskázni ugyanúgy, mint a többiek?

A követelményrendszerük nyilván le van írva valamilyen vizsgaszabályzatban, annak a honlapon fenn kell lennie. Soknak tűnik a 81.

2021. dec. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

"Ez rohadt igazságtalan,és sz@rul esik."


Az élet az egy háború, szokjál hozzá.

2021. dec. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Akkor menj egyetemre ha azt hiszed az könnyebb. Tanulsz egy szakmát, mondok egy példát, gépész leszel, gázt szerelsz, 85 % ban jól dolgozol, 15 % ban nem, és a 15 %ban végzett munkád miatt felrobban amit kókányoltál. Ezzel csak annyit akartam mondani hogy van olyan szakma ahol nem lehet egyáltalán hibázni, nagyon helyes hogy egyre szigorúbb feltételek vannak. Amúgy meg tiszta óvoda hogy itt rinyálsz😂
2021. dec. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3: gondolom te fizeted a képzést?

Vagy anyuci apuci tart el?

2021. dec. 14. 09:12
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez egy fitness instruktor képzés semmi nem robban fel..
2021. dec. 14. 09:12
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy 61-61 százalék van az oldalukon.
2021. dec. 14. 09:31
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Ja hüly egyerek szerintem minimum 2x annyi idős vagyok mint te. Csúnya lenne ha anyám tartana el😂Igenis legyen munka a végzettség mögött bármi legyen is az, egyébként nem értem mit rinyálsz 5 ezer forint pótvizsga díjon ha ilyen értelmetlen divat "szakmára" kidobsz 200 ezret. Tudom ajánlani még mindig az egyetemet, vagy egy normális szakmát. Thaves bachtalo
2021. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha 61% van a honlapon, akkor reklamálj először a tanárnál, ha meg elzavar, akkor az iskola vezetőjénél.
2021. dec. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Reklamáltam az iskola vezetőnél aki egyben a tanár,ordibált és káromkodott,és hogy fizessek.

Felvettem a kapcsolatot az Oktatási Hivatallal,akik az EMMI rendelet szerint 51 százalékot kell elérni.

Nekem kb 68-69.

2021. dec. 14. 16:27
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Ezzel a picsogással szemberöhögnének szerintem bármelyik egyetemen már ne is haragudj!

A fitnesz instruktori képzés egyébként sem atomfizika, és nagyon lelkiismeretes vagy, hogy igenis készülsz és tanulsz, de ha így nem megy, leleményesebbnek kell lenni, lásd sikeresen puskázó társaid. Nem az iskolai eredményed fogja meghatározni, hogy milyen szakember leszel, ebben meg szinte biztos vagyok.

2021. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!