Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képességek szükségesek...

Milyen képességek szükségesek az IT területen való elhelyezkedéshez?

Figyelt kérdés
Általánosan, vagy lehet végzettségi szinten.

2021. dec. 14. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Végzettség egy szintig nem kell, de előny, egy szint felett jó, ha van felsőfokú, bizonyos területeken viszont kifejezetten fontos, hogy szakirányú is legyen. Azokon a területeken, amik multidiszciplinárisabbak, jellemzően kérnek diplomát. Például a gazdasági területet érintő IT állások zöménél kell, hogy legyen egyik vagy másik területről diploma. A matekosabb elemzői pozikban is jobban kérik, gyakran msc-t is, a biológiai, fizikai, kémiai tudást valamilyen szinten igénylő fejlesztéseknél is várnak informatikai vagy más szakirányú diplomát. Én bioinformatikában dolgozom, tőlem megkövetelték a végzettséget itt.


Általános képesség... Nos, lehet hajtogatni, hogy ilyen meg olyan szuper képesség kell, szerintem nem. Szorgalom, önirányítottság, tanulási hajlandóság, ami fontos. Jó dolog, ha van affinitásod a kódoláshoz meg az algoritmikus gondolkodáshoz (jelentsen ez bármit, még nem jöttem rá, milyen az, ha valaki tud algoritmikusan gondolkodni úgy, hogy nem tanulja, hanem adottság, szerintem ez kifejlődik inkább), de szerintem az a fontosabb, hogy gyorsan alkalmazkodó legyél és ne kelljen veled meg az elavult tudásoddal nyűglődni folyton. Ne kelljen rúgdosni, mindent a szádba adni, hanem menjenek a dolgok gördülékenyen és hatékonyan. Nyilván ehhez kell némi alázat is, aminek hiánya miatt rengeteg embert láttam már rábaszni. Kár értük.

2021. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Főleg hogy sok IT területen nem írsz kódot... Vagy legalábbis nem szoftver szintű kódot, csak szkripteket, aprócska egységeket az egyéb lényegi munka mellett.
2021. dec. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Félek, hogy túltelítődik a piac, annyi ember akar már informatika irányába menni. Bár kétségtelen, hogy ebben van jövő. :/
2021. dec. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!