Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy számvitel alapszak...

Pénzügy számvitel alapszak után marketing Msc vagy pénzügy msc éri meg jobban?

Figyelt kérdés
2021. dec. 21. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Ha ezt nem tudod eldönteni psz bsc-sként, akkor az azt jelenti, hogy nem voltál gyakornok (?!).


Az éri meg a legjobban, amit SZERETSZ csinálni. Semmi nem ér fel azzal, ha szereted a munkádat!


Nagy általánosságban a legjobban a matekos szakok érik meg, ezért:


ELTE Survey statisztika és adatanalitika

Banki és biztosítási matematika

Alkalmazott közgazdaságtan mesterszak


Érik meg toronymagasan a legjobban. Utána, valami IT-s cucc, például gazdaságinformatika, ha beengednek a mesterszakjukra psz alapszakkal.


Végül ha már gazdasági szak, akkor a pénzügy valamivel jobb szerintem, rengeteg atom unalmas de közepesen jól fizető nyugdíjas állásba el lehet vele helyezkedni.


Marketingre csak akkor menj, ha tényleg ezzel akarsz foglalkozni.

2021. dec. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Illetve amit még nálunk (német giga multi) mondani szoktak, hogy egy nagyon rangos MBA is megéri pénzügyre, de itt a CEU a legalja amire még érdemes járni, ennél csak jobbakra. A Corvinus, BME stb. “MBA” nem igaziak.
2021. dec. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi most vagyok utolsó éves és amiatt kérdeztem mert több terület érdekel, informatika is érdekel ,gazdinfóra lehet szerintem csak több tárgyat kell felvenni.

Tudom, hogy csak külföldi mba-ra érdemes menni, azt amiatt nem is írtam, mert elég drága a tandíj ezekre a szakokra ha nem indul állami szakon vagy ösztöndíjas képzésbe. :/

Csak amiatt jutott eszembe, hogy pl egy pénzügy alapképzés mellé mennyire plusz egy mesterképzés szintén pénzügyi. A gazdaságinformatika érdekel még a legjobban, a marketing meg amiatt mert az meg nem annyira monoton, kreatívabb.

2021. dec. 21. 17:34
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként a vírus miatt sok helyen nem volt gyakorlat hanem másképp váltották ki
2021. dec. 21. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Hát ha a programozás érdekel, akkor tényleg a survey statisztikát vagy a banki és biztosítási matekot célozd be, azokkal lehet bankot robbantani. :)
2021. dec. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!