Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 17 éves vagyok, 11. ozstalyos...

17 éves vagyok, 11. ozstalyos és még elképzeléseim sincs, hogy mi leszek, mennyi időm van még eldönteni?

Figyelt kérdés

2021. dec. 22. 00:19
 1/6 anonim ***** válasza:
99%
Egy egész élet. Ma már nem az van, mint régen, hogy 18 évesen eldöntöd, hogy mit csinálsz és abban éled le az életed. 5 évente min. váltanod kell, tanulnod, fejlődnöd, mozdulnod. Szóval ne parázz rá! Engedd el magad és akkor egy idő után megérzed, merre menj!
2021. dec. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
12.-ben kell majd januárban érettségire jelentkezni, februárban pedig megjelölni, hogy milyen szakon akarsz továbbtanulni egyetemen. Viszont ha kell emelt, akkor azért na, az se mindegy milyen faktra jársz. Szóval ha kémia emeltet akarsz, akkor azért nem árt kémia faktra járni. De ennyi. Az elsőnek igaza van, egy egész életed van eldönteni, hogy mit akarsz. De amúgy meg 12. osztály februárjában kell megjelölni az egyetemeket.
2021. dec. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Valaki 40 évesen képezteti át magát, mert akkor jön rá mi szeretne lenni. Nincs késő eldönteni.
2021. dec. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%

Okosabb lenne rátalálnod önmagadra és a hivatásodra. Ez nem kell egy konkrét szakma legyen, elég egy érdeklődési kör.


A dolog értelme "csak" annyi, hogy tudj irányba állni, és tudatosan fejlődni valamiben. Ha ez nincs, akkor jönnek a céltalan vergődések, a nem neked való iskolák és munkahelyek, a ténfergés, és hozzá a kérdések a gyakorin, hogy "depis vagyok", "mit kezdjek az életemmel", "mér' nincs párom".


Attól lesz felnőtt az ember, hogy az élet nem "csak úgy" megtörténik vele, hanem tudatosan törekszik valamire. Persze így is lehetőséged lesz váltani, más irányokat is keresni, fejlődni, mert az élet hosszú és kalandos - ha jól csinálod.


Sokan azt hiszik, hogy egy ilyen döntés elvesz a szabadságukból, pedig pont a döntésképesség a szuverenitás jele.

2021. dec. 22. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt tudom tanácsolni, hogy ülj le a szüleiddel, és beszéld meg velük (már ha lehet velük ilyenekről beszélni, és nem olyanok mint az átlag begyöpösödött emberek), hogy nem tudod jelenleg még mit szeretnél, reálisan olyan dolgokba nem akarsz belefogni, amik nem érdekelnek, ezért tartanál egy év szünetet suli után.


Ha anyagilag megtehetitek, érdemes ilyenkor pár helyre ellátogatni, felfedezni kicsit önmagadat.

2021. dec. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem sem kell nagyon ráparázni erre. Lesz lehetőséged váltani, ha esetleg valami nem tetszene.


De persze az mindneképpen előnyös, ha minél hamarabb kitalálsz magadnak egy irányt, hiszen akkor már kesz egy biztos pont, ami felé el tudsz indulni.


Szerintem nézegess szakokat és olvasd el a leírásukat, hátga megtetszik valamelyik. Akár barátokkal együtt vagy szüleiddel, bárkivel, akivel úgy érzed, hogy tudnátok együtt gondolkodni ezen.


(Én pl 12-ben sem tudtam, hogy pontosan mi szeretnék lenni, mert sokminden érdekelt, sokmindenben voltam "egészen jó", így még a különféle online tesztekre sem tudtam alapozni.

De szerencsére végül sikerült a határidő előtt 2 héttel eldöntenem, hova akarok jelentkezni, de az a tanácsom, hogy te semmiképpen se várj ennyit.

Gondolkozz, járj utána, kérdezz, olvass a témában!)

2021. dec. 30. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!