Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az osztatlan építészmérnöki...

Az osztatlan építészmérnöki szak az könnyebb vagy nehezebb mint a gépészmérnöki és villamosmérnöki BSc + MSc?

Figyelt kérdés
Most azt hagyjuk, hogy melyikkel milyen esélyekkel indul az ember a munkaerőpiacon, most nem ez a kérdés, hanem kizárólag a nehézség…

#Az építészmérnöki nehezebb #Az építészmérnöki könnyebb #Nincs jelentős különbség nehézségben
2021. dec. 25. 13:01
 1/9 A kérdező kommentje:
A kulcsszavakat szavazásba akartam írni, na mind1.
2021. dec. 25. 13:02
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Az èpìtész inkább időigényesebb a sok kézi rajz és makettezés és egyebek miatt. Más kérdés, hogy egyáltalán nem erre megy már a világ, mindent digitalizálnak, teljesen felesleges idopazarlas.
2021. dec. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Kinek-mihez mennyire van érzéke, képessége, hozzáállása, stb.
2021. dec. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
Hiába mérnök mindkét szak, teljesen más kompetenciák kellenek, nagyon nehéz összehasonlítani.
2021. dec. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4. Érdekes, hogy itt ez felmerül, amikor minden egyes építészmérnökös kérdés alatt azt javasolják, hogy tanuljon inkább az illető gépész vagy villamosmérnöknek.
2021. dec. 25. 14:11
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem a nehézséget fizetik hanem kereslet ès kínálat kérdése. Tele az ország üzemekkel, gyárakkal, egyértelmű hogy a gépjármű termelésnek több mérnök kell.
2021. dec. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
De a villamosmernok a legtutibb , minden arról fog szólni a jövőben.
2021. dec. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz nehézség alatt? Mert ez egy erősen szubjektív fogalom. Ha pl azt, hogy hányan indulnak neki és ebből hányan végzik el, akkor hasonlóak az arányok mindegyik szakon.


Azok, akik azt mondják, hogy gépészre vagy villanyra menj, azok a végzés utáni kilátásokról beszélnek. Magasabb fizetés, jobb munkakörülmények.


Talán annyi még elmondható, hogy építészen kell a rajz, és az nem mindenkinek megy. Gépészen is kell valamennyire, de közel se annyira. Én például a rajz miatt vetettem el részben az építészt.

2022. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én megkockaztatom azt, hogy egy villamos bscvel jóval jobbak a karrier utak mint egy osztatlan èpìtèszmérnökivel.
2022. márc. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!