Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnátok mondani nekem tapaszt...

Tudnátok mondani nekem tapasztalatokat a szociológia és a közösségszervezés szakokról?

Figyelt kérdés

Ez a 2 szak érdekelne leginkább, érettségi előtt állok. Nagyon közel áll a szívemhez a szociológia, érzékeny vagyok az emberek és a világ problémáira. De ugyanakkor nagyon szeretek menni ide-oda, szervezni, vezetni, csapatban dolgozni stb.

Ezért ha esetleg van köztetek, aki jelenleg is valamelyik szakra jár, vagy már végzett - ami még jobb lenne a munkaerőpiacon való elhelyezkedés miatt- annak a véleményét nagyon szívesen fogadnám, és megkoszonnem!



2021. dec. 26. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
37%

A szociológia nem az emberek és a világ problémáiról szül elsősorban, hanem egy általános társadalomtudományi képzés. Elhelyezkedési esélyek nem túl jók vele, kivéve ha statisztika irányba mész tovább mesterre, de ez meg végképp nem az emberek és a világ problémái.


A közösségszervezést talán még egyszerűbb elvégezni a szociológiánál. A régi andragógia szak utódja. Ezzel a végzettséggel vezetni kb garantáltan nem fogsz, csapatban dolgozni meg bármilyen végzettséggel lehet kb. Művelődési házakban,kultúrokban tudsz vele elhelyezkedni vagy asszisztensként,titkárként esetleg.


Összességében: egyik szakkal sem túl fényesek a kilátások.

2021. dec. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szól*
2021. dec. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
80%
Szia, aktuális még?:) Ha mindkettő érdekel akkor én a közösségszervezést választanám, mert akkor fogsz tanulni szociológiát is, 2-3 félévig biztosan, tehát beletudsz kóstolni mindkettőbe, és ha mondjuk 1 év után inkább a szociológia felé húznál akkor be tudod számíttatni a krediteidet a közösségszervezőn tanult szociológiás tárgyakból. Remélem sikerült érthetően megfogalmazni:D
2022. jan. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!