Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöki MSc után,...

Gépészmérnöki MSc után, milyen mesterképzést érdemes még pluszba elvégezni?

Figyelt kérdés

Valamiért úgy gondolom, hogy szeretnék egy második msc képzést is elvégezni, de nem tudom mit. Valamiért megtetszett a bánya és geotechnika mesterszak csakhát nem tudom mit lehetne vele kezdeni :|

A másik amin gondolkodom az valami anyagmérnök, vagy kohómérnök. Vagy esetleg még a villamosmérnök msc, az biztos, hogyha ezt az ember tényleg jól megtanulja akkor sokra lehet vinni, de nem feltétlen érdekel sajna.

Vagy tényleg nem tudom, érdemesebb lenne mondjuk valami gazdász vonalra elmenni, mondjuk vezetés és szervezés?



2021. dec. 27. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
22%

Munkahelyed van? Gyakornok voltál valahol?


Ajánlgathatunk random mesterszakokat, de ha munka nélküli diplomahalmozó leszel, csak magaddal tolsz ki.


Ha meg van munkád, akkor abból már következik, hogy mi a következő értelmes lépés.


Szerintem alapvetően dolgozni lenne érdemes, és 2-3 év múlva letolni egy MBA-t. Ennek van mérnökként a legtöbb értelme.

2021. dec. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vodafonelive ***** válasza:
94%
Ha már van MSc-d szerintem tényleg a szakmai tapasztalatszerzés a legjobb. Elmész dolgozni, megnézed tetszik-e a pálya ha nem akkor tanulsz szakmérnökit ami 1-1,5-2 év vagy másik mestert vagy nem tanulsz semmi mást, hanem megpróbálsz a jelenlegi diplomáddal elhelyezkedni random területekre ahova csak diploma az elvárás.
2021. dec. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat igen az kimaradt, hogy még csak az első féléven vagyok túl msc-n, jövőre már mindenképp keresek valami munkalehetőséget az egyetem mellett.

Köszönöm az eddigi válaszokat, ja igazatok lehet, először végezzem el ezt :D aztán majd kiderül, viszont nyilván ha mégegyet csinálnék azt már egyértelműen levelezőn.

Szakmérnökin is gondolkoztam, viszont nem tudom mennyire van értelme, tök jól hangzik, de ér is valamit? Sajnos még nem találkoztam olyannal akivel tudnék erről beszélni.

2021. dec. 28. 09:45
 4/4 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Termeszetesen van ertelme a szakmernoki kepzesnek, mert vannak olyan “specializaciok” amiket csak ott tanulhatsz, tehat nincsenek az alap/mesterkepzes szakosodaiaba beleepitve. Munkavedelmet nem fogsz tanulni szakiranyban ahogyan mozgaskorlatozott helyisegeket sem fogsz tudni vegezni sima alapdiplomaval, ahhoz ezeket el kell vegezni. A legtobb elegge soecializalt ezert maganvallalkozasban is csinalhatod vagy elmehetsz 1-2 ceghez egyeduli ilyen alkalmazottkent. A lehetosegek szama nagyon sok es mindig lesznek uj szakmernoki kepzesek a belepeshez pedig alapdiploma kell legtobbszor.
2021. dec. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!