Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri asztalosnak tanulni?

Megéri asztalosnak tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 20 éves vagyok jelenleg, teljesen kilátástalan a jövőmmel kapcsolatban. Próbáltam az egyetemet is, nem jött be. Jelenleg is egy tanfolyamot végzek, de ez sem tetszik annyira, hogy el tudjam magam képzelni ebben. Semmi nem fogott eddig meg igazán, az egyetlen dolog amit tényleg örömmel végeznék, az ha "kézműveskednem" kell. Itt jönne képbe az asztalos szakma. Ahol kreatívan, kézügyességgel munkálkodhatok. Biztos vannak ennek is nehézségei, de ahogy olvasgattam most erről, megtetszett. Efelől érdeklődöm, hogy ha elvégzem egy ilyen képzést, biztosan lehet ezzel munkát szerezni (Pesten)? Meg lehet ebből kényelmesen élni? Valami tapasztalat valakinek erről?

Ha valaki segítene, azt nagyon megköszönném!

Szép napot mindenkinek



2021. dec. 28. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Viccelsz?

Egy aranybánya ,ha normálisan csinálod.

Nyilván idő és nem kis befektetés mire gyakorlatot szerzel és egy rendes műhelyet berendezel.

De 20 évesen még semmiről nem maradtál le.

2021. dec. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Gyönyörű szakma, ha van hozza tehetseged, nagyon jó .
2021. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Ha megszereted a szakmát, és jó leszel benne, akkor megéri. Bár anyagilag inkább vállalkozóként éri meg csinálni, de az eszközök, szerszámok, gépek sokba kerülnek. De amúgy szerintem nem annyira kreatív szakma, viszont kézügyesség az kell hozzá. Én egy évig tanultam, de rájöttem hogy nem nekem való, és otthagytam az iskolát. Nem bántam meg, mert nem is tudtam volna elképzelni magam asztalosként. De viszont ma már az ilyen szakmákat nem nézik le annyira, mikor én jártam asztalosműhelybe tanulni.
2021. dec. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket!

Ezt Pesten ki lehet tanulni? Okj-n lehet?

2021. dec. 28. 23:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!