Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornász/Biológia/Orvosdia...

Gyógytornász/Biológia/Orvosdiagnosztikai analitikus szak, melyik lenne a nekem való? (Kifejtés lent)

Figyelt kérdés

Gyógytornászon belül olyan tantárgyak vannak, amik tényleg érdekelnek, szerintem simán menne, ráadásul a gyógymasszőr szakmámmal karöltve gondolom könnyű lenne az elhelyezkedés. Viszont nem biztos, hogy tudnék emberekkel dolgozni, egy kicsit rideg személyiségem van, elég introvertált vagyok.

Biológiára azért gondoltam, mert nem tudom eldönteni, a biológia melyik része érdekel a legjobban (állatok, növények, emberi agy, ökológia), plusz végtelenül el tudok mélyedni bármelyik témában. Viszont matekból kicsit kuka vagyok. Minden érdekel körülöttem, ami biológia, és bármivel foglalkozhatnék, viszont félek, hogy nem találnám fel magam a piacon és nem lenne eredménye annak, amit csinálok.

Orvosdiagnosztikai analitikus: ezen belül a laboros specializáció érdekel, szeretem az elemző munkát és érdekelnek a betegségek, a mikroszkópikus világ. Viszont attól félek, hogy monoton munka lenne és úgy érezném, hogy "be vagyok szorítva" egy munkakörbe.

Mindenképp szeretnék belelátni a biológiába és olyan ember vagyok, akinek mindig kell valami új hobbi, tanulás, aspektus, nem tudok a seggemen maradni, akkor se ha sokat fizetnek érte.

Gondolkoztam még azon is, hogy biomérnök MSc is szóba jöhet, viszont akkor a gyógytornász kiesik, és lehet, hogy túl csapongó és álmodozó lelkű vagyok egy műszaki világhoz.


Köszönöm szépen, ha segíthetek! 23/L



2022. jan. 3. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, nem ismerlek.
2022. jan. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel szeretnél foglalkozni? A gyógytornász nagyon más, mint egy laboros. Én a biológiát ajánlanám, aztán majd meglátod, hogy konkrétabban mi érdekel.

Orvosin nem gondolkodtál? És utána egyetem, kutatások. Tehát nem az egészségügyben dolgoznál. De az orvosi nagyon jó alap a további kutatásokhoz. És akkor nem csak laborban dolgoznál.

2022. jan. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2# válaszoló:

Az a legfőbb problémám, hogy nem ismertem ki magam eléggé, hogy tudjam, milyen munka érdekel, pedig sok helyen dolgoztam már, csak azokban nem volt kihívás.

Orvosin gondolkoztam, de arra jutottam, hogy nincs elég motivációm, és nem tudom megoldani a 6 évnyi tanulást, plusz túl nagy felelősség, inkább nem.

2022. jan. 3. 14:01
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyógytornász akkor jó, ha emberközpontú vagy, és képes leszel évtizedeken keresztül “tényleg” dolgozni. Elöregedő társadalom vagyunk, nagy szükség van gyógytornászokra. Az állami fizetés elég elszomorító, de ha kiépítesz magad köré egy egzisztenciát, akkor maszekkal együtt akár 400-500k nettó bevétel is befolyhat. De nyílván ez nem fog egy csettintésre menni, hanem évekbe telhet, és sokat kell dolgozni és tanulni pluszba érte. Meg nem árt egy jó fizikum is hozzá, mivel ez nem egy ülőmunka, de ez az évek során simán kialakulhat.

Ja és egyébként minél több időt töltesz emberek között, annál jobban fejlődsz “nyitottság” terén (nálam legalábbis így volt lol)

A másik kettővel viszont nem nagyon lehet kitörni, a biológiához pedig biztosan fog kelleni egy msc, de viszont biomernokokbol nem kell olyan sok.

2022. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!