Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ technikusi képzés beszámít...

OKJ technikusi képzés beszámít egy érettségi tárgynak vagy csak többletpontot ér?

Figyelt kérdés
Olvasgattam már tavaly tavasszal is a felvi és az eduline oldalát és ott tapasztaltam, hogy az 54-55-ös okj végzettségek szakirány felé beszámítják egy érettségi tárgynak abban az esetben, ha az eredménye legalább "jó". Na most én szeretnék tovább tanulni agrár irányba, és van egy mezőgazdasági technikusi végzettségem. Nincs emelt szintű érettségim. De viszont szeretnék rá jelentkezni még most és tavasszal leérettségizni egy tárgyból (informatika) emelt szinten. Illetve ott van a mezőgazdasági technikusi érettségim, ami jó (4)-es eredményű. 2015-ben végeztem. Utána érdeklődtem a felvi-n. 2 szer is. Egyszer még tavaly tavasszal, illetve még most decemberben. De 2 ellentmondó választ kaptam. A tavaly tavaszi válasz annyi volt, hogy beszámítják a technikusimat és csak 1 db emelt érettségit kell mellé tennem. A mostani válaszban pedig már nem tudta a hölgy megmondani, csak annyit, hogy 32 többletpontot biztosan ér. Nem tudom mennyi köze van ahhoz, hogy nem ott tettem le a technikusit, mint ahol érettségiztem. (2011-ben érettségiztem), a technikusit pedig 2013-2015 között csináltam. Már csak azért is kérdezem, mert ha csak többletpontot ér, akkor még az emelt infó mellé kell egy másik tárgy középszinten, mert a meglévő tárgyam (biológia) elég gyalázatosra sikeredett.

#OKJ #felvételi #beszámítás #technikusi #technikusi érettséginek számítás
2022. jan. 4. 20:45
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!