Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A PTE milyen? Tapasztalatok?

A PTE milyen? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta gondolkoztam, hogy mit kellene csinálnom és nagyon sok mindent is megnéztem, viszont egy jó ideje az van bennem, hogy én építészmérnökire szeretnék menni, utánna pedig belső építésznek, mert szeretek rendezgetni dolgokat, mindig mo dom, hogy minek hol kellene lennie és milyen színűnek stb. Viszont ezzel eléggé elkéstem, szerencsémre elfogadják a magyart emelt tantárgyként, viszont a rajzal gondban vagyok, nem annyira, mert imádok ilyen kis alakzatokat rajzolni, viszont amikor néztem a honlapot láttam hogy a felvételihez rajzalk almassági kell, ahol majd A3as lapra kell rajzolnunk valamit, ha nem tudok menni az előkészítőre, csak itthon magamnak rajzolok vagy a középiskolás rajztanárral leülök, akkor mennyi kb esélyem van?

2022. jan. 5. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan tanárhoz mész,akinek van tapasztalata a felvételi felkészítésben,akkor van annyi esélyed,mintha előkészítőre járnál.
2022. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Okés, köszi. Nagyon remélem, hogy sikerülni fog.
2022. jan. 5. 22:56
 3/9 Vodafonelive ***** válasza:

En gepeszt vegeztem ott es volt epitesz ismerosom amikor felvetelizett.

Mondta, hogy volt a pecsi es a budapesti alkalmassagi felkeszitokon.

A pecsi felkeszit a pecsire a bme nem annyira de a bme ad annyit amivel a pecsin at tudsz menni.

Terlatasos legyen, arnyekolast tudd.

2022. jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm.
2022. jan. 6. 07:40
 5/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy valaki esetleg nem tudja, hogy úgy kell tovább tanulnom, hogy elsőnek elmegyek építészmérnöknek és utánna szakirányú továbbképzéssel belsőépítésznek és az fogja adni a mesterdiplomát vagy elsőnek építészmérnöknek és utánna mesterképzésre kell jelentkeznem? Vagy ugyan az a kettő (mesterképzés és a szakirányú) és most nagyon hülyeséget kérdeztem? 😅
2022. jan. 6. 21:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha irodai tervezés meló a cél, akkor tényleg csak akkor fogj bele ha jó a térlátàsod, rajz kèszséged. Èpìtèsz-epitős vonalon sok esetben inkább vállalkozói vonalon lehet majd jól keresni , a jogosultsághoz szükséges évek meglétével. Nah de aki nem kiemelkedő az lehet, hogy alkalmazottként 200 ezerért rajzoltam. Belső èpìtèszre meg sztem max pestenvan kereslet.
2022. jan. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rajzoltam= rajzolgat. Autokorrekt :)
2022. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazából fő célom a a házaknak a berendezése, de az iroda is szóba jött már, igazából ez attól fog függni, hogy milyen munkát kapok

Azt is tudom hogy Magyarországon nem túl sikeres munka, mert nincs nagyon rá kereslet, mert mindenki megoldja magának, de első célom az, hogy valahol a közelben külföldön dolgozzak.

Nagy álmok, de lehet egyszer teljesül:)

2022. jan. 7. 19:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy sok külföldi országban sem igazán hiányszakma ez attól függetlenül, hogy pedig a mernokoket azert keresik. A világ nem erről szól most hanem a digitalizáciorol , zöld iparról.
2022. jan. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!