Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van bármiféle lehetőségem...

Van bármiféle lehetőségem arra, hogy év közben magántanuló legyek egy szakközépiskolában?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni az elején, hogy nem a tanulással van a bajom és nem akarok kibújni alóla.


Igazából nem tudtam beilleszkedni az osztályomba és ez addig fajult, amíg nem kezdtem el mellé járni az iskolának. Mikor az iskolában/osztályban vagyok elkap az undor, a defóbia és stb. Egybe foglalva, nagyon nem szeretek ebbe az iskolába járni... Próbáltam utánanézni, hogy jogilag milyen lehetőségeim vannak, de mivel nem akarok megbukni így konkrétan semmi... A magántanulói jogviszony nem valósítható meg egy szakközépiskolában és más opcióm nincs. Nincs az 50 km-es közelben hasonló szakképző, tehát az iskola váltás is kizárva. Egyetlen opcióm az lenne, ha egy 2012-es törvényt használnák, ami kimondja, hogy nyomós okkal az iskola köteles igazolni az összes hiányzásom (ok: halálos világjárvány) de ezzel megbuknék, amit nem akarok.


Őszintén, nem lenne bennem annyi, hogy mégegyszer belépjek az osztályba. Soha nem voltak ilyen problémáim, de most vannak.


Végső elkeseredettségemben felrakom ezt a kérdést: Ti mit tennétek a helyemben?



2022. jan. 6. 02:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szakközépiskola vagy szakképző?

Mennyi van még hátra?


Amúgy teljesen mindegy, hogy igazolja-e az iskola vagy sem, így is, úgy is megbuktatnak, ha kellően sokat hiányoztál. Az igazolatlan hiányzás miatt elveszik a családi pótlékot és az adókedvezményt is és az ösztöndíjat is.

A szüleidnek mi az álláspontja?


Hogy mit kellene csinálni, az nagyban függ attól, hogy hány éves vagy, mit tanulsz, mennyi van hátra?

Ha 16 éves elmúltál akkor még lehet próbálni a felnőtt szakképzést, ha 14-hez vagy közelebb, akkor másik suli, akár más szakma vagy más város kollégiummal.

Ha írsz, akkor segítek!

2022. jan. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi az a defóbia?


"Próbáltam utánanézni, hogy jogilag milyen lehetőségeim vannak ... A magántanulói jogviszony nem valósítható meg egy szakközépiskolában ..."

Rossz helyen próbáltál utánanézni, ha magántanulói jogviszonyról olvastál, mert ilyen már nincs...


"egy 2012-es törvényt használnák, ami kimondja, hogy nyomós okkal az iskola köteles igazolni az összes hiányzásom (ok: halálos világjárvány)"

Hol van ez a törvény?


"Végső elkeseredettségemben felrakom ezt a kérdést: Ti mit tennétek a helyemben?"

Hogyhogy végső elkeseredettségedben? A szüleiddel beszéltél már? És az ofőddel? És az iskolapszichológussal? És az igazgatóval? A szüleid is beszéltek az igazgatóval? Sok helyről kaphatnál segítséget, nem hinném, hogy tényleg mindet végigzongoráztad már - főleg, ha nem is jártál be...

2022. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!