Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » NKE mesterképzés ösztöndíj?

NKE mesterképzés ösztöndíj?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jelenleg a Corvinus-ra járok, de lehet, hogy az NKE-re mennék mesterképzésre, Közgazdálkodás és Közpolitika szakra.


Úgy tudom, hogy az NKE nem állt át alapítványi fenntartásúvá és továbbra is vannak államilag támogatott helyek. Ez az, amit közszolgálati ösztöndíjnak hívnak?


És ha igen, akkor azt láttam, hogy (szokásos), hány félév alatt kell elvégezni, illetve ledolgozni Magyarországon. De arról sehol nem találtam semmit, hogy milyen átlagot kell teljesíteni az átsorolásnál, hogy ne rakjanak át önköltségesre. Erről mit lehet tudni?


2022. jan. 6. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Igen, az államilag támogatott = közszolgálati ösztöndíj.


Átsorolás elkerüléséhez azt hiszem, kb 2,75-ös átlag felett kell teljesíteni.

2022. jan. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van az államilag támogatott 12 félév ill. 14 ha 6 éves osztatlan képzés. A Corvinus ösztöndíj is egy másik finanszírozási forma. A közszolgálati ösztöndíj pedig egy harmadik és akkor is igenybeveheted ha már nincs államilag támogatott féléved. De ha a közpolitika a cél akkor inkább a Corvinus képzését válaszd.
2022. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem szeretnék Corvinus ösztöndíjjal tanulni. Szimpatikusabbak az NKE feltételei egyelőre.
2022. jan. 6. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!