Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik e Főiskola/Egyetem...

Létezik e Főiskola/Egyetem ingyenesen?

Figyelt kérdés
Látási fogyatékossággal rendelkező , 23 éves nő vagyok , sajnos dolgozni nem tudok , ezért arra gondoltam hogy keresgélek, hátha van olyan főiskola vagy egyetem ami ingyenes és nem túl nagy az eljárás, sajnos sikertelenül. Létezik e ilyen ? Érettségim van , szakvizsgám van , a felvi nekem nagyon összefolyik sajnos , így nem tudom kezelni sem. Tud nekem valaki segíteni egy kis információval? Agrár, Színművészet, kereskedelmi , hittudományi, bármi érdekel. Köszönöm a válaszokat!:)

2022. jan. 11. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az összes egyetemen (Metropolitan kivételével) ingyen tanulhatsz, ha államilag támogatott képzésre jelentkezel és eléred a szükséges ponthatárt.
2022. jan. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nappali tagozaton szinte mindenhol van államilag támogatott képzés. Ott nem kell tandíjat fizetni.

Levelező tagozaton azért kevesebb az államilag támogatott képzés, de ott is sok van.

Persze ez nem azt jelenti, hogy semmiért nem kell fizetned. Könyvek pénzbe fognak kerülni.


Ha szeptemberben szeretnéd elkezdeni a sulit, akkor siess. Február 15 a jelentkezési határidő. És csak a felvi.hu-n lehet jelentkezni.


Döntsd el mit szeretnél tanulni, hol melyik városban. Aztán pedig kérj segítséget aki segít eligazodni a felvi.hu-n.

2022. jan. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Szia!


[link]

2022. jan. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogyatékosságra még plusz pontot is kapsz. Asszem plusz 40 pont jár. De ezt nem tudom pontosan, mert engem ez nem érint.
2022. jan. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Államin ingyen lehet tanulni és még plusz pontot is kapsz, így könnyebb bekerülni. Hogy hova érdemes menni az attól függ, milyen érettségid van, azok milyen jók lettek, meg persze mi az ami érdekel. Utána viszont a felvin kell jelentkezni, valóban kicsit bonyolult lett, de sajnos meg kell ugrani, hogy legyen esélyed. A Neptun is szörnyű lesz, főleg tárgyfelvételkor. Szerencsére sokat egyszerűsödött az évek során, nekem még scannelgetni kellett mindent és feltölteni, neked már a legtöbb adatod lekérik a központi nyilvántartásból.
2022. jan. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm válaszokat , pici segítséget szeretnék még kérni.

Ugyan nem írtam , de most kutakodva a Felvin , pszichológia felé orientálódnék , kis koromban is szerettem volna ezt tanulni , azonban nem egészen világos , hogyan tudom kiszámolni mennyi a kredit ?

2022. jan. 11. 12:45
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Itt még nem kredit van, hanem pontszám. Kredit majd akkor lesz ha felvettek. Van egy pontszámító kalkulátor, ahova beírhatod az eredményeid, mindent adj meg ami a pontszámot befolyásolja és az megmondja, hány pontod lesz az adott egyetem adott szakán. Ezt persze ne hasonlítgasd a korábbi ponthatárokhoz, mert rengeteg tényező befolyásolja. Jelentkezz, aztán sok sikert!
2022. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Fogyatékosságra jár plusz pont. Erre kérdezz rá feltétlen. 40 pont nem kevés.
2022. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológia alapszak államilag támogatott formában több helyen is indul. Budapest, Debrecen, Szeged, Pécs, Szombathely. Pesten több egyetemen is. ELTE, Károli, Pázmány.
2022. jan. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Eltére gondoltam , közel is van:) Egyenlőregejtegetem a Felvit .. 😂
2022. jan. 11. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!