Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján válasszak egyetemet?

Mi alapján válasszak egyetemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén fogok érettségizni, és pályaválasztás előtt állok. Holnap megyek az educatio kiállításra. Szerintetek milyen kérdéseket érdemes feltenni a kitelepített tanulóknak? Mi alapján válasszam meg az egyetemet?



#egyetem #továbbtanulás #Educatio #Educatios kiállítás
2022. jan. 13. 15:41
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Még azt sem tudod, hogy kb. mi érdekel...???


Ugyanúgy tudnál bölcsészkaron tanulni, mint az orvosin, mérnökit a BME-n vagy netán elméleti fizikát az ELTE-n?

2022. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, milyen szakra szeretnék menni (gazdálkodási és menedzsment), viszont az egyetemek között nem igazán tudok dönteni. A kérdésem arra irányult, hogy az Edukációs kiállításon milyen kérdéseket érdemes feltenni, hogy közelebb jussak a döntéshez.
2022. jan. 13. 15:56
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Én az alapján választottam, hogy viszonylag közel van, elismert, szimpatikus városban van, és hogy hogy néz ki, milyen a hangulata, emiatt el is látogattam a kinézett egyetemekre. Nekem ez különösen fontos volt, persze lehet, hogy neked nem lenne az.


Amik alapján választhattam volna még, csak akkor nem jutott eszbe: bár elsőre közelinek tűnnek, de igazából mindegyik napi 3 óra ingázás, szóval azt is érdemes lett volna megnéznem, hogy van-e az egyetemeknek kolijuk, és mennyire nehéz oda bejutni. A közösségi élet is fontos lehet, azt se tartottam annak, mert introvertált vagyok, de igazából még nekem is kell néha valami szórakozás, pl. van karaoke klub, meg teadélután, társasozás... Igazából nagyon keveseknek jó tényleg minden nap egyedül ülni a szobában, főleg, ha nem is haza mész délután a családhoz, hanem albérletbe, vagy a koliba, egyedül, fél éven át.

Azt a szempontot is figyelembe vehettem volna, hogy hogy fogom megoldani az étkezést, ha nem jár a busz, hazajutok-e valahogy, milyenek az egyetem külföldi kapcsolatai, például, ha én kínaiul tanulok, jó lenne egy fél évet kint is tölteni, de nem minden egyetemről lehet menni bárhová.

2022. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

2: hát ezt leírhattad volna a bevezetőben...

Mást kérdez az ember orvosi egyetem esetén, mint közgáznál...

2022. jan. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
En BGE-s vagyok, erre a szakra jarok, nyugodtan kerdezz privatban!
2022. jan. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

2: kb. hány pontod lesz?


Ha én most jelentkeznék, akkor

BME

Corvinus

.....

2022. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni a várost is, mivel ha Győrben élsz, akkor nem fogom a Szegedi Tudományegyetemet ajánlani. Tudom, nem pont erre irányult a kérdés, de ha lenne 2-3 konkrétum esetleg a válaszok is pontosabbak lennének.


Egyébként nekem az döntötte el, hogy az egyik városban kaptam gond nélkül kollégiumot, ha a másik városban levő egyetemet választom akkor vagy ingázok, vagy a belem kidolgozom, hogy fenn tudjak tartani egy albérletet.

Én biztosan nem az oktatás alapján döntenék, az alapján nehéz is, mivel a nagy pesti egyetemek hallgatói körbefikázzák egymást, az oktatói kiválóság gyakorlatban semmit sem jelent, taníthat rosszul az is aki havonta publikál. A felvételi pontszám szintén nem mérvadó szerintem, egyébként sem lehet előre tudni, hogy alakul.

A statisztikák szerint a Miskolci Egyetemen végzett nemzetközi gazdálkodás szakosok átlagbére a legjobb az országban ezen a területen, ha jó emlékszem 580 ezer forint körül. Biztosan így van... szóval erre sem lehet maradéktalanul támaszkodni.


Szerintem válaszd azt, ahol kényelmesebbek lennének a mindennapok, jobb a diákélet, több lehetőséged van.


Sok sikert a választáshoz, remélem jó döntést hozol! 😊

2022. jan. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!