Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan tanárképzés után...

Osztatlan tanárképzés után hogy lehet gyógypedagógiára jelentkezni? Idén érettségizek viszont az emeltet később is letehetem és így lehet töri is. A gyp-n a szaknyelv vagy a matek módszertan miatt kevésbé kell izgulni, ha először tanári lesz.

Figyelt kérdés

#osztatlan tanári képzés #Gyógypedgógia másoddiploma
2022. jan. 13. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a 2. mondatot, mire vonatkozik?
2022. jan. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az újabban indult képzőhelyeken, mint mondjuk Jászberény, Miskolc van valami szaknyelv az alapképzésen belül és ugye a tanításmódszertanok (magyar, töri, matek és természettudomány, tesi...stb.) és arra vonatkozott volna, hogy nem vagyok egy erős reál alkat és a matektól, a nyelvtől kissé parázok, de jó lenne töritanár szakot is csinálni nyilván valamivel párosítva, így az biztos jobban menne, mint ilyen vegyes témájú módszertanokat és nyelvet tanulni.
2022. jan. 13. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, az emelt érettségi kiváltható diplomával.
2022. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is így tudom, felvételihez kelleni fog, de utána már a tanári diplomával mehetek gyógypedre.
2022. jan. 14. 21:51
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

A takarítók többet keresnek, mint amennyit te fogsz. Arra számíts, hogy örökké anyádék nyakán fogsz élni, mert magadat ebből nem tudod eltartani. Bár pedagógusnak amúgy is csak az életképtelen legalja megy.



[link]

2022. jan. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szerintem inkább önnek kellene tisztában lennie azzal, hogy nem minősítünk ismeretlenül... Másrészt erre a pályára egyáltalán nem a pénzért megy az ember, akármilyen hihetetlen, de még mindig létezik az a szó, hogy HIVATÁS és ha az embert érdekli valamelyik műveltségi terület, akkor azzal szívesen foglalkozik a mindennapokban. Nem az a lényeg, hogy elmenjek ügyvédnek vagy orvosnak milliókért érdeklődés hiányában, hanem, hogy a szenvedélyem, ami jelen esetben a történelem a munkám része legyen, az nagyobb lelkesedést nyújt, mint a pénz, nem beszélve a gyerekekről, akik érdeklődve várják az óráimat.

Semmi köze nem lenne hozzá, de van egy alap szakmám, amit továbbépítve nem leszek hajléktalan és nem halok éhen, erről ennyit...

2022. jan. 15. 21:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!