Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a gazdinfó szaknak...

Szerintetek a gazdinfó szaknak csak a Corvinuson van értelme?

Figyelt kérdés
A BGE-n meg az ÓE-n is nagyon alacsonyak a ponthatárok, gondolom ez mutatja a diploma értékét meg az oktatás színvonalát is. Mindenképp a BCE-re mennék első körben, de nem biztos, hogy elérem a ponthatárt, ha növekedni fog

2022. jan. 13. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül mutatja a felvételi pontszám a diploma minőségét, sőt!


Viszont ez a képzés jó.

2022. jan. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pontszám mutatná a diploma értékét, akkor német-latin tanárok meg kommédiások vezetnék a világot...

Nem a Corvinus az egyetlen valamirevaló egyetem Magyarországon.

2022. jan. 14. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Corvinusra kevésebb embert vesznek fel BGE-hez képest és ezért van a nagy ponthatár különbség.

BGE gazdinfóra tavaly 330 diákot vettek fel

CORVINUSRA olyan 105 embert.


Szóval ez alapján ne nézz semmit, mert nem jelent semmit. Nagy csalóka ez a ponthatáros dolog :D.


Ha BGE-re is max 100 embert vennének fel, akkor lehet, hogy magasabb ponthatár lenne, mint a Corvinuson, mert ugye az utolsó felvett diáknak a pontszáma az adott ponthatár. Csak a BGE-PSZK egy nagy kar és simán elfér 300 diák a gazdinfó szakon.


Ha statisztikák alapján akarsz dönteni, akkor felvin vannak jók. Pl BGE gazdinfót első helyen többen jelölték meg mint a Corvinus gazdinfót az elmúlt években. Ami nyilván jobban számít, hogy mi az "első" hely a felvételizőknek inkább. És akkor gazdinfó szempontjából a BGE-re akarnak inkább menni a felvételizők.


De ne érts félre. Nem mondom, hogy a BGE jobb, szimplán ez a ponthatáros viszonyítás nem logikus és ezt sokan nem tudják.

2022. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ez főként azért lehet, mert nagyon sokan nem is reménykednek, hogy elérik a 430 pontot, ami a Corvinusra kell. A BGE-ről sok jót nem hallottam, ezért kicsit fenntartással vagyok felé
2022. jan. 15. 20:04
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

csak tavaly volt 430 a ponthatár, előtte kevesebb (több embert is vettek fel) szóval tényleg ez csak annyit jelent, hogy kevesebb a max létszám (vagy évről évre kevesebben jelölik meg első helyen)

egyébként megnézve pl más hasonló ponthatárt a corinuson, ahol 100 embert vesznek fel max, ott sokkal magasabbak a ponthatárok, ilyen 460 körüliek. Szóval a 430 100 főre nem jó.


és pl te is mondtad, hogy nem vagy biztos, hogy eléred a ponthatárt, szóval ez nem igaz, hogy "sokan nem is reménykednek, hogy elérik a 430 pontot" és ezért nem jelölik meg első helyen.


Én BGE-s vagyok és felvettek volna CORVINUSRA ponthatár szerint, de nem akartam oda menni.


De ezt tényleg nem úgy értem, hogy a BGE jobb, őszintén fogalmam sincs milyen a CORVINUS. BGE szivatós, főleg a matekkal, de legalább lehet specializálódni.


A CORVINUS egy nagyon jó egyetem, szóval jelöld csak első helyen ha azt szeretnéd.


Azért ha gazdasági egyetemre készülsz, akkor nem árt ha egy statisztikát megnézve a számok mögé tudsz látni és tudod értelmezni azokat pl a felvinél.

2022. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valószínű a 430-at elérem, csak félek, hogy emelkedik és úgy már nem. A BGE-t tudod ajánlani? Nem tudom, hogy az ottani vagy BME-s Pénzügy Számvitelt jelöljem be harmadiknak
2022. jan. 16. 21:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!