Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen átlaggal van esélyem...

Ilyen átlaggal van esélyem valahova bekerülni?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, mérnök szeretnék lenni. Ez a félévi, de valószínűleg az évvégi is ilyen lesz.

Fizika emelt - 5

Matek - 5

Irodalom - 4

Nyelvtan - 4

Történelem - 4

Angol - 2 (utal a tanár)

Biológia - 5

Második idegennyelv - 4



2022. jan. 13. 20:39
 1/8 A kérdező kommentje:

Igazából csak nagyvonalakban kérdezem, ezért nem írok egyetemet.

Kérdésem arra irányul, hogy ilyen gyenge átlaggal lenne esélyem egyetembe bekerülni. (Ha tegyük fel az érettségi jól sikerül)

2022. jan. 13. 20:40
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Matek szakra bekeülsz simán, csak el is kell végezni:D
2022. jan. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én fizikával akarok kezdeni inkább valamit, abból 7. óta dicséretes vagyok, nagyon szeretem is. Matekot is szeretem, de a fizika az erősségem :D

De köszi a válaszod, jól esett. :D

2022. jan. 13. 22:10
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

A középiskolai jegyeid az egyik pontszámítási mód szerint max 100 pontot érnek 500bol (most nem számoltam ki, neked konkrétan mennyit) a másik módon pedig nem kell őket figyelembe venni.


Írj jó érettségit, matek-fizikát vagy fizika-infót magas százalékos eredménnyel és jó leszel.

2022. jan. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem lévő mondja, ha jól érettségizel, az ad majd több pontot neked, és azt fogják beszámítani. Egyébként szerintem ez nem egy olyan rossz átlag.

Érettségizz mondjuk emelten fizikából ha abból olyan jó vagy.

2022. jan. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pontszámításnál a jobb átlagot adó számítást veszik alapul. Ha dupláztatsz érettségi pontokból, mert olyan jól fognak sikerülni, akkor nincs okod aggódni. Viszont emelt érettségikkel ez megfontolandó azért.
2022. jan. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mernök szakokon, pláne videken nem túl magas a felvételi pontszám mondjuk egy népszerűbb kommunikációhoz képest amire özönlenek az emberek. Próbálnak minél több embert félve nincs mernoknek is, igaz a fele kibukik az elején mert nem oda való. Én gyengébb alapokkal mentem mint te, ès mérnök lettem. Igaz, hogy az egyetemen a hizzáállàsomon változtattam.
2022. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A második idegennyelvedből is viheted a pontot akkor is, ha nem abból érettségizel. Több osztálytársam így csinálta, amikor direkt lehúzták az osztályozójukat az előrehozott angolhoz.


Egyébként szerintem teljesen jó, főleg egy vidéki mérnökire.


Az angolt majd pörgesd fel, mert egyetem mellett nehezebb lesz nyelvvizsgázni, illetve gyakorlatilag az összes (kis kivétellel) mérnök állás a jó angoltudást kéri. Sokan ott kiesnek már a fejvadásznál, hiába van diplomájuk. El sem jutnak a tényleges interjúig.


Sok sikert, jó lesz az :)

2022. jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!