Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Örülnétek annak/jónak tartanát...

Örülnétek annak/jónak tartanátok, ha az egyetemeken innentől fogva covidtól függetlenül az előadások online lennének megtartva, a szemináriumok, gyakorlatok pedig jelenlétin?

Figyelt kérdés
2022. jan. 14. 11:50
A kérdező szavazást indított:
Igen, támogatnám
Nem örülnék neki
29 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Annak örülnék, ha előadás helyett(!) annak használható, épkézláb anyaga lenne elérhető alapértelmezésként, és cserébe inkább több szeminárium lenne.
2022. jan. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Igen. Főleg ha a gyakorlatok tömbösítve lennének egy napra pl vagy esti sávba.


Tök fölösleges egy olyan órarenddel húzni az emberek idejét, ami mellett nem tudnak normálisan dolgozni. Lehet jönni azzal, hogy de a gyakorlatok meg menjen levelezőre aki dolgozni akar, de nemár... Így is szar, hogy 25 évesen növünk fel lassan...

2022. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Én is támogatnám. Így be is járnánk, tehát nem az lenne, hogy semmi egyetemi élet nincs, de közben meg sokkal rugalmasabb lenne és akinek szükséges, a munkát is jobban meg tudná oldani mellette. Levelező pedig nem minden szakon van, sőt, tehát nem tudja mindenki azt választani.
2022. jan. 14. 12:19
 4/21 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem mindenképpen meg kéne hagyniuk az élő előadásokat is, mert én pl. otthon tanulva inkább játszom, a teremben több a motivációm figyelni. Viszont lehetne egy lehetőség a diákoknak, hogyha akarják, nézhetik otthonról is, vagy aszinkron, aki abban az időben dolgozna.
2022. jan. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Én személy szerint nem örülnék neki, mert én úgy működök, hogyha valamiért korábban fekszem, felkelek és beutazok a városba, akkor akarva-akaratlanul is oda fogok figyelni, nem fogok kiszúrni magammal.


Ezzel szemben ha csak online előadásaim lennének, nem kéne semmit tennem azért hogy elérjem az előadást, csak lepunnyadni a gép elé, és hallgatni. Ez nem az én világom.


A másik meg az, hogy társasági ember vagyok, azt szeretem, ha nem egyedül ülök a szobámban és úgy hallgatom az előadást, szeretem ha tudok találkozni a szaktársaimmal előadások előtt is, váltani néhány szót.

2022. jan. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
44%
De ne kelljen már azért másnak szívnia, mert van pár fogyatékkal élő, akinek felnőtt fejjel csak úgy megy a tanulás, ha valaki anyjaként dorgálja csezdmeg... Legyen akkor opcionális, online elérhető, utólag visszanézhető. Fájna? A többi meg járjon csak be szórakozni, ha neki erre van igénye, de ne a jelenlét legyen már a papír megszerzésének feltétele, hanem a teljesítmény.
2022. jan. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
Nem arról van szó hogy nem kapod meg a papírt, ha nem mész be előadásra, öreg. Arról, hogy az egésznek teljesen más atmoszférája van egy előadóban, mint a szobádban. A tanulás pedig akárhogyis nézed nem az előadáson történik...
2022. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem örülnék neki. Nekem az online félévek tapasztalata az, hogy az előadások sokkal rosszabbul működtek az online platformokon keresztül mint élőben. Az online előadásokon gyakorlatilag csak annyi történt, hogy a tanár végigkattintgatta a kis ppt-jét, felolvasta róla a szöveget és közben volt egy rakat technikai probléma stb., de egyébként nem lehetett őket felvenni, visszanézni, ugyanúgy nem kaptunk ki anyagot stb., tehát még ennyi előny sem származott belőle. A tanáraink mind egyértelműen rosszabbul "szerepeltek", nekik is kevesebb motivációjuk volt és például nagyon sokan mondták, hogy mennyire kellemetlenül érezték magukat az órákon, ahogy a laptopnak beszélnek az üres szobában, nem látják a hallgatókat, nincsen interakció, nem kapnak visszajelzést a hallgatóktól stb. Én hallgatóként is sokkal rosszabbul éltem meg, nehezen tudtam koncentrálni és jegyzetelni (és nem arról van szó, hogy közben mást csináltam volna, hanem egyszerűen hiába ültem a gép előtt a füzettel, nem voltam képes 90 percig bámulni a képernyőt, olvasni a slide-okat, jegyzetelni stb.) holott a jelenléti órákon ezzel sosem volt problémám. Valamint én nagyon szerettem a jelenléti előadásokat, mert ott a tanárok is mindent sokkal jobban elmagyaráztak, példákkal szemléltették az anyagot, szabadon lehetett kérdezni, válaszoltak stb., tehát ez nálunk teljesen jól működött. Illetve én mindig úgy éreztem, hogy maga a közeg is teljesen más, bent ülni a teremben a többi hallgatóval motiválóbb, mint a szobában ücsörögni a gép előtt. Maximum adjanak ki anyagot az egyéni felkészüléshez és ne legyen katalógus, de én a jelenléti előadásokhoz mindenképpen ragaszkodnék.
2022. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%
6-os nyers volt de valahol igaza van. A 21. században egyáltalán nem lennénk már valójában rászorulva, hogy 50-100-200 hallgatónak fizikailag kelljen tömörülnie egy helyen egy időben egy előadót hallgatva. Régen nyilván a technológia akkori fejlettsége miatt egyszerűen nem lehetett máshogy. Persze megvan a sajátos bája az egésznek, de csak ezért ragaszkodni hozzá ostobaság. Vannak sokkal hatásosabb és rugalmasabb módjai az információ egyoldalú átadásának, a felszabaduló időt pedig értelmesebben el lehet tölteni. Hacsak nem interaktív, szinte szemináriumszerű egy előadás, azt le lehetne (kéne!) tudni felvételről. Nem kellene feleslegesen beutazgatni, üresjáratokban malmozni, lehetne 2x sebességgel hallgatni... Aki meg otthon nem tud koncentrálni, az előbb-utóbb személyesen is csak aludna előadáson, efelől ne legyen senkinek kétsége.
2022. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
64%
Lehetne ilyen rendszerű képzés is, aki pedig be akar járni előadásokra, az tanul nappalin vagy estin.
2022. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!