Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a Pénzügy-Számvite...

Szerintetek a Pénzügy-Számvitel szak mennyire piacképes a BME-GTK-n? Milyen a képzés minősége?

Figyelt kérdés
Ha elvégzek egy pénzügy mestert hozzá, könnyen tudok szakmán belül elhelyezkedni méltó fizetéssel? Valamint tartozik legalább alapszintű informatikai képzés?

2022. jan. 15. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

A BME az itthoni egyetemek közül az ismertebb, elismertebbek között van. Én azt mondom, hogy majdnem mindegy hol végzel, ha mellette szép CV-t tudsz felmutatni. Nyilván egy Corvinus, elte, bme azért jobban mutat.


Az egyetemen vannak szabadon választható tárgyak, amelyek közül válogathatsz, ha akarsz programozást is felvehetsz, de jellemzően van alapvető programozás, pénzügyi szoftverek ismerete is, főleg hogy a pénzügy azért elemzősebb, matekos terület.

2022. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ! A BME GTK részéről is elmondható az, ami a BME többi részéről?
2022. jan. 15. 22:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ELTE-re járok, barátom a BME-GTK-ra. Elmondásai alapján nekem sokkal jobban tetszik, mint az ELTE. Ráadásul ott kicsit műszaki szempontból (FinTech) oktatják a tárgyat ami külföldön nagyon keresett. Szerintem mindenképpen megéri a BME, bár a matek elég húzós lesz arra készülj fel
2022. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A matek nem gond, egyedül a területszámítás meg az ehhez kapcsolódó tételek nem mennek annyira, azok pedig gondolom nem kellenek ide
2022. jan. 18. 20:07
 5/7 A kérdező kommentje:
szerintem akkor ebből bme lesz
2022. jan. 18. 20:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Geometriát nem fogsz tanulni

Amik kellenek: lineáris algebra, Valszám, Függvények, Integrálás, Deriválás(többváltozós,parciális) , Komplex számok, Polinomok

2022. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

BME-n: (2) Választható specializációk: Fin Tech (Financial Technology); vállalati pénzügyek.


Gondolom az első sokkal jobban IT-s.

2022. jan. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!