Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem művészeti szakgimn...

Van esélyem művészeti szakgimnáziumba bekerülni?

Figyelt kérdés
Sajnos a lustaságom miatt nem sokat készültem első félévben erre, viszont még van másfél hónap az alkalmassági vizsgáig, és szeretnék felvetelt nyerni. Meg is akartam kérdezni a rajztanáromat hogy készítsen fel engem, adjon feladatokat ebbe a kb 40 napba, be sz a probléma hogy karanténba kerültem most 10 napra, és az iskolákat már pentekig meg kell jelölni. Nagyjából tudom melyik iskolába szeretnék menni, szóval az nem baj. A jegyeim a főtantárgyakból mind ötösök olyan 4.50-4.60 átlagokkal, de úgyérzem a központi (matek) borzasztóan (kb 20-30 pontra) fog sikerülni, tehát gimnáziumba ahol kell központi nem sok esélyem van... (a művészetibe nem kell, a jegyek is csak 20-30%-ba számítanak) nem tudom egyedül hogy lehetne, vagy eggyátalán lehetséges így ennyi idő alatt felkészülni. Aki jártas ebben a körben és tudna engem egy kicsit informálni erről privátban, azt nagyon megköszönném.

2022. jan. 16. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mindenhol így van-e, de nálunk a művészeti alkalmassági vizsgán 2 feladat volt egy színes tárgyábrázolás és egy kroki. Asszem a színesre 2-3 óra volt, a krokira meg fél óra.


Igazából otthon is tudsz magadnak beállításokat készíteni, mozdulatrajzot meg a családtagjaidról tudsz csinálni.


De ha most fogsz először pl. kockát meg ellipszist rajzolni akkor nem hinném, hogy sikeres lesz az alkalmasságid.

2022. jan. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Youtube-on vannak fent oktató videók a kockológiától kezdve a portré rajzolásig. Otthon is tudsz gyakorolni. Bár ezt nem lehet pár nap alatt megtanulni. Amúgy elég nagy különbség lehet 2 művészeti suli alkalmassági vizsgája között és az elvárt rajztudás tekintetében is. Sőt akad néhány hely, ahol csak portfóliót kérnek és nincs alkalmassági. Budapesten például a Forrai, gimnáziumi vizuális kultúra tagozatán nincs alkalmassági, csak portfólió bemutatás + szóbeli beszélgetés.

Ha központin a magyarral együtt el tudsz érni 60 pont körüli pontszámot, akkor akár egy gimnázium rajztagozatára is bekerülhetsz. A hozott pontjaid is jók.

2022. jan. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 a 40 nap pár napnak számít? Úgy értem hogy kevésnek
2022. jan. 18. 13:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!