Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy mesterszakra nincs meg...

Ha egy mesterszakra nincs meg elég kreditem egy alapszakról, pótolhatom egy másik alapszakról/mesterszakról?

Figyelt kérdés

Az elgondolás a következő:

Jelenleg végzem "A" alapszakot. Szeretném elvégezni "B" mesterszakot, azonban lehet, hogy nincs meg elegendő számú bemenő kreditem (ugye bizonyos területekről kell x, y, z mennyiségű kreditet szerezni alapszak során).

Már tantárgyakat nem tudok felvenni, tehát ez adott.


Amennyiben "B" mesterszak felvételije a kredithiányon bukna el, elkezdeném "C" mesterszakot, ahova viszont elég kreditem van, és rokona "B"-nek. Így, ha esetleg az első év után jelentkezem ismét "B" mesterre, akkor az alapszakos vonatkozó kreditjeim + a "C" mesterszak vonatkozó kreditjei összeadódnak?


Vagy egyszerűbben kérdezve, a bemenő szükséges krediteket feltétlenül 1 korábbi képzésben kell megszerezni, vagy jó 2 képzésen belül is?


(Nem arra gondolok, hogy "C" szak tárgyait 1:1-ben el akarnám fogadtatni, hanem egyáltalán, hogy felvegyenek a "B" szakra, mert így 3+1 év alatt tanultam elengedő mennyiségű gazdaságot pl, ami "B" bemeneti követelménye.)



2022. jan. 18. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Befejezetlen képzés kreditjeit nem lehet elfogadtatni.
2022. jan. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha írnád hogy melyik szakokról van szó könnyebben tudnánk segiteni :)
2022. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha "B" mesterszakra jelentkezel, akkor nem adódnak össze az alapszak és a "C" mesterszak kreditjei, mivel a "C" mesterszakot nem végezted el. Kreditet csak akkor tudsz elismertetni, ha befejezted az adott képzést.
2022. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, akkor ez az opció így ugrott.


Köszönöm a válaszokat.

2022. jan. 18. 15:37
 5/7 A kérdező kommentje:
Viszont ezek alapján, ha elvégzem a C szakot, akkor utána mehetek B-re, mert akkor már elszámolhatóak a kreditek.
2022. jan. 18. 15:38
 6/7 anonim ***** válasza:
5# Igen.
2022. jan. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, ha addig megváltoznak a tárgyak tematikái, akkor nem lesz kreditbeszámítás. Ilyen is előfordulhat.
2022. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!