Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE-TTK vagy ELTE-TTK biológia...

PTE-TTK vagy ELTE-TTK biológia szak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Ezen két egyetem között gondolkodom és abban szeretnék segítséget kérni Tőletek, hogy pro-kontra felsorolás álltal, mondjátok el mi a véleményetek az adott egyetemnek ezen szak képzésérő (oktatók, oktatás, diákélet, kollégium, programok, msc képzések, kutatási lehetőség). Tudom hogy a Szegeden nagyon jó a képzés, csak nagyon messze van tőlem, de ha ezek közül bármelyik jónak bizonyul, akkor inkább azokat jelölném meg.



Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 18. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pécs❤️
2022. jan. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Maga a hely nekem is tetszik, de ki tudnád kicsit bővebben fejteni, hogy mi a jó-rossz a pécsi biológia szaknál? :D
2022. jan. 18. 19:43
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Egészen biztos vagy a biológia szakban? A biológia alapszakkal az a probléma, hogy az országban gyakorlatilag tömegképzésnek számít, s ehhez képest az elhelyezkedés esélyei nagyon rosszak. Most megnéztem a felvi-n: tavaly 598-an kezdték meg a tanulmányaikat ezen a szakon az országban. Az alapdiploma szinte semmit nem ér, így a végzettek többsége csak szakmán kívül tud elhelyezkedni. Ez egy tipikus munkanélküli-képző. Még a rá épülő biológus mesterképzés is félig az, amely tavaly 202 hallgatóval indult el az országban. Ennek a biológus-tömegnek is legjobb esetben csak a fele talál végzés után szakmai állást. A többiek koppannak. Elhasználtak 10 állami félévet, végiggürizték az egyetemet, s ott állnak álláshely nélkül. Lehet álmodozni, mert ez valóban szép pálya, de a munkaerőpiac kegyetlen valóságával végzés után mindenki szembesül. Ha nem hiszel nekem, keress rá egy internetes állásportálon, hány biológust keresnek most éppen, s a meghirdetett állások közül hányhoz fogadnak frissen végzetteket, szakmai tapasztalat nélkül.


Egyszóval biológia alapszakra jelentkezni rizikós válaszás. Ha annyira jól tanulsz, hogy bekerülhetsz abba a 30%-ba, aki továbbléphet a mesterképésre, és azt is sikerrrel elvégzed, akkor lehet talán maximum 50% esélyed a szakmán belüli elhelyezkedésre. (Valószínűleg annyi sem.) S ha nem találsz szakmai állást, szakmai tapasztalatot sem szerzel, amivel növelhetnéd az álláshoz jutásod esélyeit. Permanensen szakmán kívül ragadhatsz, s az elvesztegetett 5 évedet utólag senki nem fogja visszaadni neked. A könyörtelen valóság az, hogy az országban messze nincs szükség évente 200 biológusra.

2022. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó vagy matekból, akkor menj biostatisztikára vagy bioinformatikára mesterszakon. Az adattudományban tarolnak a biológusok. Hatalmas felvevőpiaca van a data scientisteknek.
2022. jan. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló


Igen, néha megijedek, amikor sokat hallom hogy mennyire nem lehet vele elhelyezkedni, pedig tényleg nagyon érdekelne engem.


4-es válaszoló


Matekból jó vagyok és szeretem is, bioinformatikáról én is hallottam és tetszik is, msc-ként gondoltam ezt választanám.

2022. jan. 18. 22:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor a helyedben mindenképpen ezt választanám (vagy orvosit vagy gyógyszerészetet). Sajnos anno engem nem érdekelt a biosz, de utólag nagyon bánom. Szerintem nagyon szép tudomány. És a data scientistek (én is az vagyok amúgy) között a biológusok nagyon sikeresek. Keress rá arra a youtube-on, hogy Data Professor, ő például egy kutató biológus – data scientist. :)
2022. jan. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
#6: Sajnos attól, hogy vannak, akik biológusként sikeres karriert futnak be, lesznek olyanok is, nem is kevesen, akik önhibájukon kívül nem tudnak a szakmán belül elhelyezkedni. Az "optikai csalódás" abból fakad, hogy a média tele van sikeres, díjakat nyert biológus tudósokkal; s azokról a tömegekről nem írnak, akik csak annyit tudnak a biológus diplomájukkal kezdeni, hogy bekeretezik és kirakják a falra. Ahogy írtam, ez elhelyezkedés szempontjából egy kimondottan kockázatos pályaválasztás; s nem kellemes azzal szembesülni 23-25 évesen, hogy az ember tudására nincs szükség. Gátlástalan túlképzés folyik. Túl sok hallgatót vesznek fel évente, hogy az egyetemeknek legyen bevételük és az oktatóknak meglegyenek az óraszámaik. Az egyetemet azután már nem fogja érdekelni a sorsod, hogy kezedbe nyomta a rektor a diplomát. Szélnek eresztenek, s boldogulj magad, ahogy tudsz. A kérdező helyében nagyon megfontolnám ezt a szakválasztást, mivel súlyos kockázatot vállal, amely egész életére kihatással lehet.
2022. jan. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló


Igen igazad van és van más opció is amit választanék: orvosi, gyógytornász, gyógypedagógia (igen erről hallottam hogy sajnos nagyon alul vannak fizetve), amúgy mindegyik érdekelne.

2022. jan. 19. 10:56
 9/9 anonim ***** válasza:
94%
ELTE föcin végeztem az alapszakot és a mestert is most fogom befejezni. Pesti vagyok, szóval más opció nem is játszott nálam, de semmi esetre se ajánlom az ELTÉT. Egy pozitívuma van, hogy nagy a neve, hiszen nagy nevek tanítanak, de ha nem akarsz aztán tudományos területen elhelyezkedni, akkor felesleges. Kerüld el ezt az egyetemet, az idegrendszered jobban jár, hidd el.
2022. febr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!