Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a Szegedi Tudományegyet...

Milyen a Szegedi Tudományegyetem biomérnök alapszakja?

Figyelt kérdés

Milyen kémia, biológia és fizika alaptudással érdemes odamenni? Ha nem teszek belőlük emelt szintű érettségit (tehát csak középszinten tanultam) akkor ez miatt érhet hátrány, vagy majd könnyen fel tudok belőlük zárkózni?


Mennyire kell hozzá tudni a matekot?


Az elfogadott felvételi tágyak közül melyikhez van a legtöbb köze?


Van arra lehetőség, hogy már a szak kezdetétől fogva bekapcsolódhassak kutatásokba? Ha igen, akkor például hova lehet menni?


Mennyire gyakorlatias a képzés?


Viszonylag könnyen elvégezhető, vagy vannak azért szivatósabb részei is?


Az oktatók korrektek?


Mennyire gyakori az, hogy megajánlott jegyet lehet szerezni valamiből?


Előre is köszönöm a válaszokat



2022. jan. 19. 21:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek Deff-el.


Kutatócsoporthoz való csatlakozzással sok tapasztalatot tudsz szerezni. Továbbá ahogy leírtad a magyar felsőoktatás eléggé sz*r.

2022. jan. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%
Igazából itt az összes válaszadókhoz szólok, tehát én most érettségizem és biomérnökire szeretnék menni. Azonban nem annyira tudom eldönteni, hogy BME-re menjek vagy Szegedre (budapesti vagyok). Ami felmerül bennem érv (javítsatok ki ha hülyeséget gondolok) az az hogy talán Szegeden "gyengébb" az oktatás? Fogalmam sincs bocsánat, egy ismerősöm se jár Szegedre. Alapvetően van bennem egy kissé szűk-látókörű érzés, hogy jaj persze Pesten kell maradni, mert ott a legjobb az oktatás, ha el akarok helyezkedni muszáj itt maradnom. Viszont úgy érzem Szeged végre kiszakadás lenne a régi életemből. Összegezve a kérdésem az lenne, hogy van-e minőségbeli különbség a két szak között.
2023. máj. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!