Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Doktori képzés alatt el...

Doktori képzés alatt el tudnám magam tartani vagy ne is jelentkezzek úgy, hogy nincs anyagi segítségem a megélhetésemben?

Figyelt kérdés
Állítólag nem igazán lehet dolgozni mellette, de nem tudom, mi az igazság.
2022. jan. 21. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

1. Van levelező.

2. Nappalin van ösztöndíj, hogy még mellette tudsz-e dolgozni, az az adott kutatohelytol fugg

2022. jan. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A levelezőhöz már kutatnom kellene aktívan. Ha nem tudom biztosítani az eszközöket a saját kutatásaimhoz, szükségem van az egyetem segítségére és erőforrásaira. Nem megyek azért levelezőre, hogy soha ne tudjak ledoktorálni, mert "ott van, csináld, aztán majd elbíráljuk" alapon működnek a dolgok. A levelező akkor működik, ha áll mögöttem cég vagy valamilyen intézet, tudományos múlt. Kezdő kutatóként nem.
2022. jan. 21. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
16%

Én televíziós filmsorozatot írtam mellette (helyette), minden szirszar munkát elvállaltam… soha többet.


Nem tudom, miből phd-zel, de vállalj be tanítványokat, az rugalmas és nem megerőltető. Ha nő vagy, keress egy-két “szponzort”…

2022. jan. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
Ha 140 ezerből akarsz tengődni 30 éves korodig akkor csináld. Továbbá ha kutatni szeretnél vele netán oktatni a közszférában akkor utána is elég tré bér vàr rád.
2022. jan. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4

Nem igazán motivál a pénz, illetve tisztában vagyok vele, hogy mennyit keres egy oktató/akadémikus főállásban, én ezt hasonlóan az oktatóimhoz, csak részmunkaidőben szeretném, főállásban kutatnék, elsősorban nagyvállalati közegben. Van tervem a képzés utánra, nem tartok attól, hogy anyagi gondjaim lesznek onnantól, hogy tudok főállásban dolgozni (data science/machine learning a tervezett kutatási területem is). Viszont a doktori időben húzós, nem látom előre, mi fér bele.

2022. jan. 22. 09:45
 6/10 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönöm szépen a választ!
2022. jan. 22. 09:46
 7/10 Data Scientist ***** válasza:
81%
Csak egy ötlet: tanulj meg honlapokat készíteni + digitális marketinget. Teljesen ingyenesen meg tudod tanulni a freecodecamp-ről. És vállalj el weboldalakat. Rengeteg embernek, vállalkozónak, kisebb nagyobb cégnek van szüksége weboldalra. Ha data science a profilod, akkor lassanként vállalhatsz ilyen munkákat is a web mellett. És ezt csináltam, amikor meg voltam szorulva.
2022. jan. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7

Ügyes ötlet, köszönöm! :)

2022. jan. 22. 11:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

nem tudsz megélni a doktori ösztöndíjból, csak ha a lakhatásod ingyenes

a legtöbbek akiket ismerek dolgoznak mellette midnenféle gond nélkül. egy félévben kb 2 órájuk van, általában tömbösítve

illetve a másik elehtőség tanársegédként taníani ugyanott ahol a doktorit csinálod, az is elfér mellette időben

2022. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom hogy döntöttél végül, de mindenképp kell mellette dolgozni, mert albérletben nem élsz meg belőle. De szerintem a legtöbb helyen nem kellene ellehetetleníteniük, hogy dolgozz.


A tanársegédi állás nem feltétlen egy jó tipp, mert erre nem mindenhol van lehetőség. Nálunk például már egyáltalán nincs hely (nem Bp), és más munka sem, úgyhogy nagy szívfájdalmamra nem tudok itt maradni élni ezután. Diákmunka szintén nincs, én ezt csak úgy tudtam elvállalni, hogy van lakásom és kiadok szobát, valamint apróbb munkákat még bevállalok. Olyasmit, ami nem vág a szakmámba (pl: McDonalds-i dolgozó) már nem szeretnék csinálni, nem ezért tanulok tovább. De nem mindenki teheti meg hogy passzív jövedelme legyen így én szerencsés vagyok ebből a szempontból. 140 ezer ft-ból 1 Ft-ot nem tudnék félretenni még saját lakásban sem, 40 ezer ft a rezsi télen, autóm is van, mert bejárós vagyok. Szóval anyagi szempontból ezt át kell gondolni. 30 évesen az ember már elkezd gondolkodni a családon, de ebből a minimálbérből nem lehet alapokat megteremteni.


Úgyhogy en a magam részéről jobban jártam volna, ha előbb dolgozom, majd gyerek és bőven ràért volna a harmincas éveimben PhD-zni, rengetegen teszik ezt. Sosem késő!

2022. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!