Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudok jelentkezni szinteme...

Hol tudok jelentkezni szintemelő érettségire?

Figyelt kérdés
Hol tudok jelentkezni szintemelő érettségire? Van egy középszintű magyarom, s szeretnék belőle egy emeltet csinálni. Ami még nagyon érdekel: ha rakok egy 45%-os magyart, akkor lehet olyan, hogy a középszintűt fogják nézni, amit leadtam 100%-ra? Nézhetik azt, ha nekem emelt kell? Elfogadhatják emeltnek? Hogy megy ez?
2022. jan. 22. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha az adott szakra kötelező a magyar emelt szint, akkor az emelt számít. Ha a szakra elfogadnak pl. magyar, töri, angol érettségit, amiből egyet kell emelten teljesíteni


1) ha csak 1 emelted van, akkor azt számítják be

2) ha több emelted van pl. magyarból és töriből és a töri sikerült jobban, akkor a felvi megnézni, hogy a magyar esetén melyikkel jársz jobban és akkor a törit számolja emelten, a magyar meg középszinten.


Na ez így bonyolult. A lényeg, hogy a felvi első körben nézi a kötelezőt, második körben úgy számol, hogy az számodra a legelőnyösebb legyen.

2022. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érettségire jelentkezés: [link]
2022. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érettségiztél már korábban vagy még iskolás vagy? Előbbi esetben az Oktatási Hivatalnál tudsz jelentkezni, utóbbi esetben az osztályfőnököd egészen biztosan fog tudni segíteni.

A kérdésed második felét nem igazán értem. Ha felvételi követelmény az emelt szintű magyar érettségi, akkor csak annak az eredménye fog számítani, a középszintű egyáltalán nem.

2022. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!