Igaza volt Balázséknak?

Figyelt kérdés

Most hallgattam a Rádió1-en őket és éppen erről volt szó, a továbbtanulásról.

Az volt a lényege hogy "jobb egy jó szakmunkás mint egy rossz diplomás".

Magyarán sok szülő rá akarja erőltetni a gyerekére hogy valami jobb gimibe járjon, egyrészt mert ettől úgy érzi felsőbbrendű mert nevesebb gimibe jár másrészt mert úgy érzi hogy egy vidéki gimibe vagy szakmunkásba senki sem lesz a gyerekből. Holott lehet a szakmunkást végig járná kitűnp tanulóként a gimiben meg bukdácsolna.

Egyet értesz velük?



2022. jan. 24. 08:03
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
30 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
Attól függ milyen szakma milyen diploma. Nem mindegy hogy mérnök vagy bölcsész.
2022. jan. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Én igen. Mindket oldalon voltam.
2022. jan. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

1-es egy full idióta, szokás szerint. Az ilyen primitív barmok nem olvasnak könyvet, nem járnak színházba, nem olvasnak újságot (vigyázat! Bölcsészek írják!), nem néznek Netflixet (vigyázat! ebben is bölcsészek írják a forgatókönyveket, szakértik a történelmi korszakokat stb.), nem néznek tévét max. a Maunika Showt (ja a Maunika is bölcsész, oops…).


Beszarok ezen a “mérnök vs. bölcsész” szarakodáson àllandóan, komolyan.

2022. jan. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy pont Sebestyén Balázs is bölcsész, angol-kommunikáció szakon végzett, persze #1-eske ezt nem érti, leragadt azon a színvonalon, hogy “mérnöknek mennyé’ fiam”… eszem megáll komolyan ezen a már a Kádár korszakban is üldözött vulgárprimitív stíluson.
2022. jan. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#1 Amúgy ez szerintem is butaság. Nézzünk például egy mérnökinfó vs ács felállást. Mérnökinfón bukdácsol de azért elvégzi, be kerül a mukahelyre erősen hiányos tudással majd pár hónap után kiteszik hogy nem ért hozzá. Viszont ha el megy ácsnak és jól kitanulja, ev-ként simán kereshet annyit mint egy infós.
2022. jan. 24. 08:25
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szempontból nem lehet általánosítani, hogy vannak olyan szakmák amit csak diplomával lehet csinálni és vice versa. Viszont az elmúlt hónapok kifizetéseit nézve ha most állnék pályaválasztás előtt fixen klímaszerelő, tapétás, vagy ilyesmi lennék.


Elkezdtünk egy fürdőszoba-felújítást. A 4 tagú brigád egész nap kakaóscsigát majszolt, kávézott, feltörték a csempét, kiszedték a kádat, majd közölték, hogy a megálmodott fürdőszobát nem tudják megcsinálni, mert útban van a vízvezeték.


A klímaszerelő szolid harminchatezres óradíjjal csinálta meg a légkondit.


Két kisebb szoba tapétázására és a nappali fehérre festésére kaptunk ajánlatot 400.000 forintért. HE?? Megvettem a festéket és a konyhát, nappalit, étkezőt kisfestettem magamnak. Tapétával viszont soha nem volt dolgom, így azt muszáj voltam megcsináltatni.


Apum lakásába kijött a konvektorszerelő légtelenítésre. A 10 perces munkáért 50 ezer ütötte a markát.


Szóval tanulni jó dolog. Lehet a szakmunkát is magas fokon űzni és bitang jól megélni belőle. Inkább a szülők azok, akik a saját nem teljesített vágyaikat akarják ráerőltetni a gyerekre, mint a csili-vili gimnázium vagy az egyetemi diploma.


Üdv,

Végzős joghallgató, ügyvédi irodában nettó 200-ért.

2022. jan. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%
Ezek a celebek megnyilatkoznak olyan kérdésekben, amelyekről halvanylila segédfogalmuk sincs. Akármelyik diploma többet ér mint a szakmunkaskepzes. Azért ne keverjük össze a szakembereket a szakmunkaskepzesbol a vilagra szabaditott műveletlen kontaroktol, ami nyilván nemcsak az ő hibajuk. Egy szakma gyakorlati elsajátítása intelligenciát, más területeken való jartassagot is igenyel. Az, hogy ma egy szerelő ilyen jól keres az meg piactól függ. Demonstralja, hogy milyen a magyar oktataspolitika.
2022. jan. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

A kérdés még a leírás nem egyezik. Gimiben kettes tud jobb lenni, mint szakmunkásban az ötös. Sőt szerintem általában többet ér.

De egy rossz diplomás nem ér semmit, míg egy jó szakmunkás igen. Csak középiskola szintén nem.

2022. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Magyarorszag jelenleg egy beszerelo segédüzem. De a világgazdaság is erre tart? Ezt kell átgondolni az iskolaválasztaskor, miutan nem a jelen munkaerő-piaci trendje alapján kell dönteni.
2022. jan. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Én egy elég erős gimibe jártam, ahol volt egy osztálytársam, aki csak úgy került be, hogy anyuci-apuci bepénzelte oda. Őszintén szólva én sajnáltam a csajt, mert a szülők így csak kiszúrtak vele. Állandóan bukdácsolt, rossz eredményei voltak, ami nyilván csak frusztrációt meg szorongást okozott neki. Holott lehet, hogy egy szakközépben, ahol hasonló képességűek vannak, mint ő sokkal jobban érezte volna magát és tudta is volna hozni a szintet.
2022. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!