Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angol nyelvoktató MA-ra lehet...

Angol nyelvoktató MA-ra lehet sima nyelvszakos (anglisztikás) diplomával jelentkezni?

Figyelt kérdés
ELTE-BTK-n indul angol nyelvoktató MA. Arra lennék kíváncsi, hogy anglisztika diplomával lehetséges-e jelentkezni rá, vagy kell e valamilyen tanári végzettség is?

2022. jan. 24. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

lehet, nem kell tanári végzettség.

C1-es nyelvtudás kell és külön fizetni kell azért, hogy a képzés angolul folyik

2022. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A c1 az meg lesz az anglisztika diplomával.

Ezt nem tudtam, hogy működik? Akkor állami ösztöndíjas helyre csak magyarul lehet menni?

2022. jan. 24. 22:39
 3/14 A kérdező kommentje:

A felvi.hu szerint

MNA - Angol nyelvoktató (angol nyelven) indul államilag támogatottként is. Nem kötözködni akarok egyáltalán, csak érdeklődnék

2022. jan. 24. 22:42
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Felvi.hu-n minden le van írva. A szakon indegennyelvi hozzájárulást kell fizetni (azoknak is, akik államilag támogatottak), félévente azt hiszem 150 ezer forint.
2022. jan. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%
A szak részletes felvételi követelményeinél leírják, hogy mivel a képzés angolul folyik ezért állami támogatott képzés esetén is kell a nyelvi hozzájárulást fizetni ami 150 ezer ft//félév.
2022. jan. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%
Nahát, végre egy értelmes lépés az eltétől. Ritkán látni ilyeneket. Gratulálok a vezetőségnek!
2022. jan. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
6, mire gondolsz?
2022. jan. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
7. Arra, hogy egyáltalán létezik ilyen szak. Ritka, hogy az egyetem követi a piaci igényeket.
2022. jan. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként 2019-ben indult először a szak, és nemcsak az ELTE-n hanem a Pannon Egyetemen is van.


Én is örülök neki, és ez kéne hogy legyen az oktatás, tanárképzés jövője szerintem. Bőven elég alapszak után egy 2 féléves képzés ha valaki tényleg tanítani akar.

2022. jan. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
És azt valaki tudja, hogy pl. ha valaki pedagógia alapszakot végez és jól tud angolul, van C1-es nyelvvizsgája, az is jelentkezhet ilyen mesterre?
2022. jan. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!