Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskola befejezése után...

Feketeaangyall kérdése:

Középiskola befejezése után vajon mi lesz az életemmel? Támogassuk egymást!

Figyelt kérdés

Szerbiában tanulok (itt is születtem),a középiskolai tanulmányaimat nemsokára befejezem,de még nincs egy konkrét út ami megfogalmazódott bennem. Napok óta böngészem a felvi.hu oldalát,lehetőségek után kutatva.

Az én esetemben (de biztos sokan vannak ilyen élethelyzetben,és igazából csak egy kis kölcsönös támogatást szeretnék kapni),szóval az egészségügyben tanulok,de már biztosan tudom,hogy nem érdekel engem ez az irány. Az érdeklődési köreim főleg a művészetekhez kapcsolódnak,rendszeresen festek,rajzolok,egy csekély anyagi bevételt is szereztem már ezekből,viszont sosem jártam szakkörökre,nincs konkrét képesítésem e téren. A grafikus szakma az,amire így felületes utánaolvasás során felfigyeltem,de ezek a szakok általában önköltségesek,ráadásul elég drágák is (MOME,METU),és előző tudást,egy nagyon jó portfóliót igényelnek ami nekem jelenleg nincs ,főleg nem februárra.

Úgy érzem az egész világ az ellen van,hogy ilyen irányba tanuljak tovább,de én sem vagyok túl magabiztos e téren,főleg a tapasztalat hiánya miatt (hogy vajon tényleg tudnék ebben dolgozni) és a fizetésekről sem túl jókat mondanak.

Nem szeretnék minden áron egyetemre menni,csak azért hogy legyen diplomám. A jelenlegi elképzelésem az lenne,hogy Magyarországra jönnék az iskola befejezése után,és munkába állnék. Ezzel időt adnék magamnak a gondolkodásra,esetleg több munkát is kipróbálhatnék,valamint persze anyagi biztonságot is teremthetnék magamnak,az egy év spórolás alatt.

És a reményeim azok,hogy ez az év alatt kitalálom majd,hogy pontosan melyik szak is érdekel,és azt elsajátítanám egy OKJ-s képzésben (nagyon jókról hallotam,amik akár 2 évesek is,és ha jól tudom az első ilyen képzés ingyenes) vagy egyetemen (amitől eléggé félek,hogy nem vennének fel egy jobb művészeti egyetemre sem).

Elkezdtem a nyelvtanulást pár napja,elég motivált vagyok még,a célom hogy egy B2-es nyelvvizsgával növelhetném az esélyeimet a munkába állásban vagy az egyetemre bekerülésben.


Nem is tudom pontosan mit várok a válaszoktól,csak meg szerettem volna osztani a helyzetemet és az elképzeléseimet,hátha tapasztaltabbak tudnak tanácsot adni,mert nagyon el vagyok keseredve,hogy elfogom rontani a jövőmet.

A barátaim mind pontosan tudják hova szeretnének továbbmenni,így még elveszettebbnek érzem magam.



2022. jan. 26. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok én is. Májusban érettségizem (emelt kémia lesz a választott), és baromi sok minden érdekel. Egy mentőápolói képzést valamikor meg szeretnék csinálni, de szeretnék egy diplomát is. A természettudomány az ami engem vonz, és leginkább olyan munka vonz, ami természetközeli. Már gondoltam arra, hogy halasztom az egyetmet, aztán mégis megyek, erdőmérnökire megyek, kémiára, bioszra, fizikára, matematikára, és egyszerűen nem tudok dönteni... Szerbia amúgy a kedvenc országom (egyik), merrefele laksz?:)
2022. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szinte a Magyar határ mellett, Vajdaságban :D

De mindig is inkább Magyarországon éltem volna.

És a közösséged mennyire támogat a választott irányzatban? :D

Valamilyen szinten nagyszerű igazából,ha sok minden érdekel.Persze ez is elveszettségi érzéssel járhat,de na,mégis tudsz miből választani.

2022. jan. 26. 14:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag bármit kitalálok alá tudom támasztani annyira jó érvekkel, hogy miért éppen ez a legjobb nekem, hogy támogatnak. Bár van aki azt mondja, hogy na mizu? kitaláltad, hogy akkor péknek mész? :D

Szóval ja... Jelenleg két helyre adtam le a jelentkezésem, elsőnek az erdőmérnökire, másodiknak meg kémia alapszakra. Hát nem tudom, 02.15-ig van időm kitalálni.

2022. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy mit tanulsz az EÜ-ben? És Nálatok milyen az EÜ? Mindig is érdekelt egy szerb kórház, de hiába voltam többször kint, végül nem mentem be egyikbe se. :P
2022. jan. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nővérnek tanulok. Igazából szerintem ugyan olyan (ált. túlterhelt,alulfizetett) mint Magyarországon sajnos :D
2022. jan. 26. 18:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor ott sem másabb. :(

Van olyan tudományterület ami érdekel esetleg Téged?

2022. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ami esetleg nem művészeti irány?
2022. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!