Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha növényorvos szak, növény...

Ha növényorvos szak, növény biotechnológia szak érdekel, akkor mezőgazdasági vagy biológia Bsc-t érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Pro-kontra:

- A biológia alapképzésről mindenhol azt írják, hogy nagyon nehéz és biztos a csúszás. Állítólag kutató, laboros munkák lennének vele, amit lehet hogy unnék, lehető hogy nem.

+ De minden részébe belelátnék a biosznak és így kirajzolódna, hogy mi az, ami igazán érdekel. Én az emberekről, állatokról, növényekről is imádok tanulni és gondolkodni, gondoskodni. (Félek hogy ezt biológián kiírtanák belőlem)


- A mezőgazdasági mérnök BSC ugye mérnöki szak, matekkal, gépekkel, gazdasággal, ami kevésbé tud lekötni, de ki tudja, az is lehet, hogy szeretném. A matek tudásomon van csiszolni való. Olvastam itt gyakorin hogy inkább azoknak ajánlott, akik már eleve benne dolgoznak vagy családi gazdaságuk van. Hát nekem nincs. És soha nem gondoltam arra hogy mérnök legyek.


+ De voltak próbálkozásaim kertészkedésre, termesztésre és imádtam csinálni, gyerekkoromban megszerették velem. Plusz mez.gazd. mérnökön gyakorlati tudást kapnék és onnan egyenes út pl. a növényorvosi. Nem kell plusz krediteket szerezni. Könnyebb a szak. Nincs annyi magolás mint bioszon.



2022. jan. 27. 09:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez a 800. ilyen kérdésed itt... Honnan tudjuk? Elsősorban nem a végzettség dönt ezen a szinten, elég könnyű az átjárás.
2022. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
A mezőgazdasági tanulmányok arra a területre nézve specializáltabbak. A biológia sokkal szélesebb megközelítés és inkább elméleti jellegű. Megjegyzem, a gyakorlati munkaterületek időnként nagyon kritikusan, ellenszenvvel viszonyulnak az eltérő szakmai végzettségűek irányában. Volt életemnek egy olyan szakasza, amikor szerettem volna az akkori Kertészeti Egyetemen tartósítóipari szakot elvégezni, mert olyan humán orvoslási területen dolgoztam, ahol a tartósítás, konzerválás elég gyerekcipőben járt. Ezért gondoltam, hogy egy nagyobb gyakorlattal rendelkező más szakterületről csak tudok olyan ismereteket szerezni, amelyekből legalább ötleteket lehet meríteni. A jelzett egyetem nem engedte, hogy járjak a tanfolyamaira, élőszóban meg adminisztratív módon is visszautasítottak..
2022. jan. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
kerteszmernok bsc utan mindketto elerheto. novenyorvosnak szinte csak kerteszmernok bsc-sek mennek
2022. jan. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2# De ez nem úgy megy, hogy a kreditek számítanak és tárgyakat kell pótolni, és ha jó vagy akkor felvesznek?

Ez annyira fura nekem, hogy visszautasítanak embereket.

2022. jan. 27. 12:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 de igy van. a pontjaid alapjan felvesznek es a kepzes ideje alatt potolni kell azokat a targyakar amik kellenek a szakhoz de neked nincsenek meg bsc-rol
2022. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A párom biológia BSc-n végzős, így amennyit belelátok: egyáltalán nem biztos a csúszás és nem is olyan nehéz. Keveset tanul, mégis kap tanulmányi ösztöndíjat, oké ebbe benne van, hogy okos is. Egyetlen tárgyból volt olyan, hogy 2x kellett kimennie vizsgáni, a többi egyből meglett.

A többiről nem tudok semmit, de szerintem a biosz alapképzésel jársz legjobban, meg persze utána MSc-vel.

2022. jan. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6# melyik városban jár a párod bioszra?
2022. jan. 27. 13:38
 8/11 A kérdező kommentje:
Amúgy 1#, max a harmadik kérdésem, nehogy már belehaljon a gyakori.
2022. jan. 27. 13:42
 9/11 anonim ***** válasza:
#6 Szegeden
2022. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is szegedi vagyok :)
2022. jan. 27. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!