Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Corvinus elfogadja a FOSZKbó...

A Corvinus elfogadja a FOSZKból számított pontszámokat?

Figyelt kérdés

A Felvi.hu-n ez áll:


"Figyelem!

A 2006. február 1. után szerzett magyar felsőfokú és felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevelek adatait a Hivatal elektronikus úton veszi át a felsőoktatás információs rendszeréből. Kivétel, azaz fel kell tölteni a tanítói oklevelet, ha idegennyelvi műveltségi területen végzett, illetve azokat az okleveleket, ahol a képzést idegen nyelven végezte a jelentkező és a záróvizsgát is idegen nyelven tette le.


Azon oklevelek esetében, amelyekben nem található minősítés, oklevélmelléklet vagy leckekönyv vagy oklevélátlag-igazolás benyújtása is szükséges.


A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket az egyetem a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja.


​Pontszámítás felsőfokú oklevél alapján:


jeles, kiváló, kitüntetéses minősítés: 400 pont,

jó minősítés: 360 pont,

közepes minősítés: 320 pont,

elégséges minősítés: 280 pont."


Én a FOSZKos papíromat a BGE-n szereztem, és szintén gazdasági alapképzésre szeretnék jelentkezni, akkor ezek szerint nem csak a BGE-n jelentkezhetek a szaknak megfelelő alapképzésre, hanem bármelyik egyetemen, ahol van a leírásban az fentebb idézett szöveg és indul aza dott szak?


Jelen esetben a pénzügy-számvitel lenne az.



2022. jan. 28. 14:59
 1/1 anonim ***** válasza:
A Corvinus nem számít pontot foksz oklevél esetén. Ha felvin a meghirdetett szakoknal megkeresed a corvinus alapszakokat ott találsz egy táblázatot és annak az utolsó oszlopaban szerepel a foksz esetén végig az N betű, ami azt jelenti, hogy nem fogadják el.
2022. jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!