Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek idegenvezető?

Hogyan lehetek idegenvezető?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Idegenvezető/fordító-tolmács szeretnék lenni.

Ebben kérném a segítségeteket.


Tudtommal idegenvezetőnek egyetemen nem tanítanak, képzéssel szerezhető meg(pl. okj).

Viszont ilyenkor kevesebbet keres, mint egy diplomás, nem?


A fordító-tolmácsot tudom, tanítják egyetemen, így valószínűleg többet is keres, viszont tudom, ez sok mindentől függ(alkalmazott/vállalkozó, beszélt nyelvek stb).


Lehet hibás a logikám, de ha én beszélek x nyelvet, és idegenvezető vagyok, akkor lényegében pontos helyismerettel, azon az x nyelven ugyanúgy el tudom mondani amit kell, így szinte bárhol(persze ahol beszélik az általam beszélt nyelveket) el tudok helyezkedni.


Viszont aki fordító-tolmács, az szakosodik(pl. anglisztika, germanisztika), és csak fordítani tud, nem?


Ha nincs idegenvezetői engedély, megbüntetnek. De hogyan "szakosodjak" több nyelvre??


Még van időm, humán tagozatos vagyok, magyarral együtt 4 nyelvet beszélek(szeretnék kb. 10et érettségiig minimum B2es szinten),és tudom, hogy idegenvezető/tolmács-fordító, vagy valamilyen turisztikai szakember szeretnék lenni.



Várom a véleményeteket, tapasztalataitokat, és elnézést, ha rosszul tudok valamit.



2022. jan. 28. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Tolmács, fordító, idegenvezető mind szakmák, vannak szakmai szervezeteik. Náluk érdeklődj, ne a névtelen és arctalan ismeretlenek fene tudja, mennyire megbízható válaszaira hagyatkozz!

A képző intézmények érdekeltek lehetnek benne, hogy magukat fényezzék, hogy inkább nekik fizess mások helyett, de még ők is hitelesebb információ forrás, mint egy rakás ismeretlen kommentelő véleménye.

2022. jan. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, hogy hány nyelven lehet idegenvezetőnek tanulni, de szerintem próbálj iskoláknál érdeklődni, ahol indul idegenvezető képzés. (Azzal meg ne is foglalkozz, aki alpári stílusban írt ide. Látom, törölték azóta a válaszát.)
2022. jan. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt is olvasgathatsz: [link]
2022. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%
Milyen alpári stílus? Felhívtam a figyelmét arra, hogy sokkal jobban jár, ha még most más pálya után néz, mert nem neki való. De te csak add alá a lovat, hogy megbánhassa, ő meg majd jól megköszöni neked... Gratulálok! Inkább segíteni kellene neki...
2022. jan. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Es te ilyen stílusban segítesz? Nem csoda, hogy törölték a válaszodat.
2022. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Ezek diplomára épülő szakirányú továbbképzések:

Intézmény Választható szak

CORVINUS kulturális turisztikai menedzser L K

CORVINUS kulturális turisztikai szakközgazdász L K

CORVINUS turisztikai fejlesztési menedzser L K

CORVINUS turisztikai fejlesztési szakközgazdász L K

EKKE-GTK borturisztikai szakember, sommelier L K

PE-GTK turisztikai projektmenedzser szakközgazdász L K

PE-GTK turisztikai projektmenedzser tanácsadó L K

SZE-GK turisztikai projektmenedzser szakközgazdász L K

SZE-GK turisztikai projektmenedzser tanácsadó L K

2022. jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%
Milyen ilyen stílusban? Semmi alpáriság nem volt benne! Nézz már utána, hogy mit jelent a szó, amit használsz!
2022. jan. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy nem te voltál az a hozzászóló.
2022. jan. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most komolyan, attól, hogy többet használtam a "tud" szó különféle változatait annál, ami a Te ingerküszöböd?

Tudod, nem véletlen tudok beszélni 4 nyelvet, ha nem tudnám megválogatni a szavaimat, nem tudnék kommunikálni egyiken sem ;)

Az, hogy egy gyakorira feltett kérdésben x alkalommal használtam egy szót, az nem jelenti azt, hogy nem lennék alkalmas egy állásra. Nem kértem a segítséged abban, hogy megítéld nekem való-e ez a szakma, vagy sem.

Erről szó sem volt😂.

Nem adja alám senki a lovat, nyugodj meg, nem kell majd kárörvendened azért, hogy pár ember a Gyakori Kérdések nevű oldalon mégis próbált válaszolni/segíteni nekem annak ellenére, hogy számodra én nem lennék alkalmas erre az állásra😂

Ki tudom szűrni milyen válaszok hasznosak számomra, például a #6 az igen(amit köszönök szépen).


És ha esetleg egyszer megbánom?

A te lelkeden szárad? A te eltöltött éveid, a te kihajított pénzed és energiád lenne?

Nem. Na akkor?😂😂😂


Egy kérdés alapján ennyire belelovallni magunkat más életébe... No comment.

2022. jan. 30. 22:34
 10/11 anonim válasza:
0%

"Az, hogy egy gyakorira feltett kérdésben x alkalommal használtam egy szót, az nem jelenti azt, hogy nem lennék alkalmas egy állásra."

De igen, pont azt jelenti, mert az az állás erről szól! Szórakoztatnod kell az embereket!

Ha neked csak az a segítség, amikor a bólogatójános simogatja a hátad, akkor hajrá... hogy jön ehhez bármilyen kárörvendés?

És te akarsz emberekkel foglalkozni? :D

2022. jan. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!