Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a pszichológia szakon...

Milyen a pszichológia szakon egy vizsgaidőszak?

Figyelt kérdés

2022. jan. 29. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, pontosan mire gondolsz, de kb. olyan, mint máshol. Én az ELTE-ről tudok csak nyilatkozni, de nem hiszem, hogy túl nagy különbségek lennének az egyetemek között a vizsgaidőszakot illetően. A szorgalmi időszak vége felé van vizsgajelentkezés, akkor próbál mindenki gyorsan lecsapni a neki szimpatikus időpontokra. Ha sok tárgyból van vizsgád, akkor lehet, hogy kicsit matekozni kell, hogy jól be tudd őket osztani, de nekem személy szerint soha nem volt ebből különösebb gondom.

Változó, hogy ki hogyan szereti csinálni, de a többség szerintem próbálja szétosztani a vizsgáit a vizsgaidőszakon belül (az utolsó UV hetet nem számolva persze). De olyat is ismerek, aki csak minél előbb le akarja tudni az összeset, és akár két hét alatt is végez kb. 6 vizsgával. Én nem ez a típus vagyok, inkább beosztom őket 3-4 hétre, mert nekem úgy kényelmesebb, és úgy érzem, jobban rá tudok hangolódni az adott tárgyra, ha van 4-5 nap, amíg csak azzal foglalkozok.

A vizsgák száma félévtől függ, de az alapképzésen 4 és 8 között szokott nagyjából lenni. A képzés eleje felé van több, vagy legalábbis nekem akkor volt.

2022. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!