Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinuson pénzügy-számvitel...

Corvinuson pénzügy-számvitel vagy gazdálkodási és menedzsment?

Figyelt kérdés
Idén felvételizek újra a Corvinusra, és nem tudom, hogy melyik szakot jelöljem elsőnek. Jelenleg egy másik egyetem gazdálkodási és menedzsment szakán tanulok. Azért vagyok tanácstalan, mert az első féléves tárgyak közül a számvitel és a matek voltak a kedvenceim, és ezek is mentek a legjobban. Azzal is tisztában vagyok, hogy a psz a legpiacképesebb szak jelenleg a gazdasági alapszakok közül. Ugyanakkor nem vagyok benne biztos, hogy bírnám a monotonitást, illetve a gazdmen esetében nagyon tetszik a 16 féle specializáció. Ezek közül különösen a turizmussal kapcsolatos specializációk felé húz a szívem, el tudnám magam később képzelni ezen a területen.

2022. febr. 1. 11:48
A kérdező szavazást indított:
Pénzügy-számvitel
Gazdálkodási és menedzsment
14 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
25%

Ha így van, ahogy leírtad, akkor egyértelműen a gazdmen. Attólmég, hogy a matek és a számvitel tetszett, nem kell elhanyagolnod, amiatt, hohy elmész turizmusos irányba.

Tudsz külön a számvitellel foglalkozni, ha máshogy nem egyedül, kreditátszámítással pedig számvitel mesterre is tudsz menni. A matek pedig továbbra is kelleni fog.

Eltéről szeretnél átmenni, jól tippelek?

2022. febr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!