Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet nagyobb gyereket...

Hogyan lehet nagyobb gyereket megtanítani magyar nyelvre?

Figyelt kérdés

Pardon a kategóriáért, nem teljesen jó ez sem. :)

A kérdéses gyermek nagycsoportos oviban, magyarul nem beszél. (Az értésről még nincs biztos információm, hamarosan kiderül.) Óvodába ritkán jár (gyakran betegség miatt), otthon döntően az anyanyelvén (cigány) beszélnek vele. A szülők igyekeznek, fontosnak tartják, h a gyerek fejlődjön, tanuljon, sok mindenre nyitottak. Ha minden körülmény jól alakul, akkor járni fogok a kisgyermekhez tanulni-játszani - de nem mondhatnám, h lenne tapasztalatom gyerekeknél a közös nyelv hiánya témát illetően... Ilyen idős gyereket hogyan lehet tudni segíteni a hivatalos nyelv megtanulásában? Mint mondjuk egy angol órán? Gyakoroljak vele esetleg úgy? Vagy csak beszéljek magyarul, és majd megtanulja? (Kérem, hogy ne itt gyűlölközzünk, ne most, ne itt menjünk bele a cigány ellenes témákba.)



#felzárkóztatás #roma nyelv #magyar nyelvtanulás
2022. febr. 1. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen beszélj hozzá magyarul, sokat. Bármit csinálsz, azt ne némán tedd, hanem mesélj neki folyamatosan. Egy ennyi idős gyerek nem tud úgy nyelvet tanulni, mint egy felnőtt, aki megérti a nyelvtant és szisztematikusan megtanulja a szavakat.
2022. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én is erre gondolkodtam. Gondoltam, hátha van valakinek tapasztalata.

Köszi! ;)

2022. febr. 1. 20:53
 3/4 A kérdező kommentje:

*erre gondoltam

*ezen gondolkodtam

Valahol elcsúszott a kettő között. :)

2022. febr. 1. 20:55
 4/4 xp ali ***** válasza:
Sehogy nem kell megtanítani. Megtanul magától. Lehet h 1 évvel tovább kell oviban tartani. Nézzen magyar meséket hallgasson magyar gyerekdalokat. És amit írtak fent. Magyarul kell hozzá beszélni. Külföldön élő magyaroknál működik, itt is fog.
2022. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!