Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anyukák akik pici gyerek...

Anyukák akik pici gyerek mellől tanultok, milyen szakot, képzést választottatok és miért?

Figyelt kérdés
Van már egy diplomám es jelenleg az egy éves Picurral vagyok itthon, illetve tervezzük a tesót. Szeretném mellette továbbképezni magam (tanítói diplomám van), ezért érdekel ki mit tanult a Pici mellett, melyik egyetemen, mennyi idős képzés volt, milyen tapasztalatai voltak. Elsősorban a pedagógiával, sporttal kapcsolatos képzéseket nézegetem de igazából jelenleg úgy érzem bármi érdekel, akár mesterkepzés is. Köszönöm ha megosztod a történeted, véleményed esetleg ötletet adsz.

#egyetem #továbbtanulás #kisbaba #anya #diploma #Továbbképzés, szakképzés
2022. febr. 3. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Feleségem sportedzőnek tanult a TF-en (OKJ).
2022. febr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Info alapszakot választottam.
2022. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én az első képzésem felét veszélyeztetett terhesen csináltam (tehát nem nagyon tudtam bejárni órákra stb., ezért írom), illetve már szülés után kicsivel fejeztem be, sportszervező alapszakon voltam. Nem mondom, hogy egyszerű volt, de bele sem rokkantam, jó eredménnyel végeztem. Tanulás: terhesen amikor nem kellett kötelezően feküdni, kórházban lenni igyekeztem azért bejárni, bár egyéni tanrendem volt, mindig sikerült felkészülni a vizsgákra, gyerek mellett aztán már “csak” szakdolit kellett írni meg államvizsgára tanulni. Ezeket akkorra időzítettem, amikor aludt, ami akkor még relatíve elég gyakori volt, mivel újszülött volt. Nemrég elkezdtem egy második képzést, pénzügy-számvitel, na ez már azért kicsit nehezebb, bár szerintem az is közrejátszik benne, hogy jó másfél évre kiestem a tanulásból, nehezebb visszaállni. Illetve a gyerekem is nagyobb, jobban le kell foglalni, plusz mellette elkezdtem dolgozni is. Most is ugyanúgy a délutáni alvásidőbe vagy az esti altatás utánra teszem a tanulást. Az előző vizsgaidőszakot meglepően kevés készüléssel teljesítettem jó jegyekkel, de hozzá kell tenni, hogy sosem kellett sokat tanuljak ahhoz, hogy megragadjon a tananyag.

A sporttal kapcsolatos képzésnél annyi meglátásom van, hogy az azzal összefüggő munkák többsége nem épp gyerekbarát, nagyrészt én is ezért kezdtem el a második képzést, hogy talán azon a területen hamarabb találok gyerekbarát

munkahelyet.

2022. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!