Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz szak? Főleg SZTE...

Földrajz szak? Főleg SZTE érdekelne.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan befejezem a jogász szakot, amit amúgy szeretek, de ez az utolsó vizsgaidőszak és a tanárok empatikus hozzáállása az utolsó "szeretetcellát" is kiölte az agyamból. Ezért nagyon szeretnék utána valami olyat tanulni, ami valóban izgalmas, érdekel, és nem feltétlen ebben akarok dolgozni, csak olyan örömtanulás. Nekem a gimiben ez végig a földrajz volt ráadásul jópár éve hátizsákos utazó vagyok, ezért adja magát turizmus speces földrjaz szak. (Érettségeim van földrajzból, illetve az állami féléveim megvannak)


Kérdésem lenne, hogy nektek hogy tetszik? Esetleg leírná tapasztalatait, aki ezt a specializációt választotta? Mennyire támogatók a tanárok? SZTE-n van levelezőn (hétvégén én nem dolgozom, szóval belefér), innen valakinek tapasztalat? Többi egyetemen?


Tudom, hogy most volt Educatio, de nem valódi tapasztalatokat mondanak, hanem a marketinget (csináltam 3 évig)



2022. febr. 6. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Hobbinak tanulhatod, munkat nem fogsz talalni vele
2022. febr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom sok tapasztalatod lehet első, a földrajz szakkal azért bőven lehet munkát találni, főleg ha MSc-re is megy az ember. Számos energetikai, városfejlesztési, várostervezési, statisztikai számításokat végző cégnek van szüksége földrajzot végzett emberre (illetve van földrajzos közgazdasági szak is). Ezen kívül térinformatikai területen is el lehet helyezkedni, a turizmusra is mindig van igény. Nagyon sokféle területe van, és az egyik természettudományos szak, amellyel multikhoz is lehet menni akár, ha olyan terület, csak nem kifejezetten "földrajzos munka" szavakra kell rákeresni, hanem célirányosan, tudva miket tanultál, miket tudsz megcsinálni.
2022. febr. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
11%

Persze, hogy van. TTIK-s voltam, rengeteg föcis ismerősöm van, mivel a férjem is ott tanult. Egyikőjük se tudott a szakmába elhelyezkedni. A férjem térinformatikus önkormányzatnál, nettó 230ezret keres a bértabla szerint, volt nem reg a honvédségnél is interjún Pesten, ott sem adnak többet ennél.

Pontosan tudom mi a hekyzet a szakkal kapcsolatban, ezért is merem bátran lebeszélni róla, mert a terinformatikán kívül a többi komolytalan vacak

2022. febr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha félreérthető voltam. Én jogász vagyok (leszek), de szeretnék valami mást is tanulni, amit csak azért teszek mert érdekel és szeretem. Ezért a szakkal kapcsolatban keresek információkat, nem akarok vele elhelyezkedni.
2022. febr. 6. 10:54
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Hobbiból nem érdemes elpazarolni erre 6 félévet. Pláne, ha támogatott.
2022. febr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor mire éri meg "elpazarolni"? Kifejtenéd, hogy miért pazarlás? Ez így még mindig nem válasz a kérdésre. Oda jártál egyáltalán?
2022. febr. 6. 11:13
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Nézd meg a tantervi hálót, hogyha tetszenek a tárgyak, érdekes, akkor jelentkezz, viszont készülj fel arra hogy rengeteg olyat fogsz tanulni, ami valószínűleg a földrajznak nem az a része, amit szeretsz. Rengeteg töltelék tárgy van, kőzettan, talajtan, geopolitika (bár ez gondolom érdekes lehet a jogász végzettségeddel). Sok tanár szívatós, de annyira nem vészes, megcsinálható levelezőn is akár. Magolni azt kell, de gondolom az megy (nekem sosem ment :D), illetve vannak tárgyak ahol vannak összefüggések, ha valakit érdekel a földrajz, és így gondolkodik.

Szerintem nézd meg a tárgyakat, és eszerint dönts. Ha több olyan van, ami nem érdekel, akkor tényleg pazarlás szerintem is, mert olyan dolgokat tudsz olvasni, amik érdekelnek, cikkeket felkutatni hasonlók, azért ne járj ki egy szakot, hogy 70%-ban szenvedj hogy minek a talajtan. Ha érdekel, tetszenek a tárgyak, akkor hajrá, mindent bele. :)

Az ELTÉről beszéltem egyébként, a párom járt földrajz szakra, és sok ismerősöm is van akik meséltek, ő 2 éve végzett.

2022. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm szépen! Megnéztem már és egyébként az egész érdekel, talajtanostól-kémiástól. ;) Szóval szerintem adok majd neki egy esélyt. A magolás megy igen :D

2022. febr. 6. 12:34
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Mert a talajtan, kőzettan hogy nem földrajzos? Természetföldrajz?

SZTE-n földtudományira jártam, ez is egy csak hobbinak jó szak, elhelyezkedéshez nem. Hobbinak nyugodtan tanulhatod, kibővíted a látóköröd az csak jó.

Kőzettan amúgy nincs, ásvány és kőzettan van a föciseknek, tehát gagyibb sokkal. Térképészet egyedül a szivatós, de le lehet tenni, akár ötösre is simán.

2022. febr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

9: Bocsánat, valóban pontatlan voltam, tényleg földrajzos tárgyak, csak az én ismerőseimet nagy részben nem a természetföldrajz, hanem a társadalomföldrajz, vagy a turisztikás része érdekelte, így tőlük mindig csak a szenvedést hallottam ezek felé a tárgyak felé.

Kérdező, ha érdekel akkor csináld. :)

2022. febr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!