Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezekbe az iskolákba van esélyem?

Ezekbe az iskolákba van esélyem?

Figyelt kérdés
83 pontos központit írtam. Legjobban a városmajoriba szeretnék menni. Kitünő tanuló vagyok. Elfelejtettem írni, hogy humán szakot jelöltem meg. Nagy vágyam lenne bekerülni, nagyon jókat hallottam a gimnáziumról. Ha odajársz vagy van bármi információd a gimivel kapcsolatban légyszi azt írd le nekem! Az is nagy segítség lenne, ha tudnám mit vigyek majd szóbelire, mit fognak kérdezni. Előre is köszönöm válaszaitokat!

2022. febr. 6. 14:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

A többi iskola ami érdekelne: Madách Imre gimnázium-haladó angol

Apáczi: humán szak

2022. febr. 6. 14:35
 2/14 anonim válasza:
80%

Sokan nem fognak szeretni a kommentemért. Saját vélemény, nem kell biztosra venned, nem volt benne részem.


A városmajori gimnázium úgymond az “elitnek” van “kitalálva”. Szerintem ha felvesznek oda és mondjuk nem tartozol az elitebbek közé, akkor lehet, hogy agyrösztöt kapsz az egy-két fölényeskedő embertől. Ha úgy gondolod, hogy neked ez nem lenne probléma, akkor biztosan jó hely lehet, sőt. Ez csak egy jó tanács. Sajnos itthon a saját magukat arisztokratának tartó személyek elég érdekes módon tudnak élni / viselkedni.

2022. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2.nak: ha csak egy kettő ember ilyen ember van akkor nem jelent problémat. Csak remélni tudom, hogy nem mindenki ilyen, és valóban olyan jó az oktatás, közösség, mint mondják.
2022. febr. 14. 15:27
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

#2

Sajnos ez bárhol előfordul, nem csak az elit helyeken.

1 ember is elronthatja az osztály légkörét, összetartását, de azt meg nem lehet előre tudni, hogy a másik helyen nem lesz ilyen ember.

Nálunk is ki tudnék emelni egy ilyen embert, pedig vidéki suli és nem is olyan kemény. Itt pl. vannak primitív, rossztanuló fölényeskedők is, meg persze van olyan jótanuló, aki emberileg egy 0.

Mivel már mindenhol megy le a színvonal, szerintem érdemes minél keményebb középiskolát választani (persze csak annak akinek szorgalma is van hozzá).

Ha már van pár ember, akikkel megtalálod a közös hangot az teljesen jó, a fölényeskedőknek pedig nem szabad teret hagyni, mert a gyengébbek/birkák utánuk fognak menni, ha nem is értenek velük teljesen egyet.

2022. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nincs, túlkoros vagy.
2022. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
A Madách sokkal jobb, mint a Városmajori. Utóbbi egy túlértékelt sznob gimnázium.
2022. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6nak: végülis voltam a madáchba szóbelizni, és nagyon tetszett, ezért inkább azt jelölöm elsőnek. köszönöm a válaszod!! ha esetleg van még infód a madáchról szívesen fogadom. :)

(nagyon félek, hogy nem jutok be)

2022. márc. 11. 18:19
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg nem fogsz.
2022. márc. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Na, sikerült bejutnod? :)
2022. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Hogy sikerült volna már? :D
2022. júl. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!