Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Most fogok egyetmre menni, és nem tudom eldönteni, hogy albérletbe vagy kollégiumba lakjak. Albérletbe a barátaimmal mennék. Viszont nem szeretném anyagulag terhelni a szüleim. Kollégiumba meg csak azért mert szüleim nyugodtabbak lennének, de viszont félek, hogy megszakad a kapcsolat a barátaimmal ha ők együtt mennek egy albérletbe én meg kollégiumba. és hogy köztük szorosabb lesz a kapcsolat és én kimaradok.. Mit javasoltok? Ti mit csinálnátok?

2022. febr. 8. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
a koleszba vagy felvesznek vagy nem, ezt ugye tudod? nem cska annyibol all hogy fizetsz vagy nem
2022. febr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem első körben nőjj fel és ne a barátaid alapján válassz szállást meg életformát. Milyen barátság az, ahol kimaradsz meg lemaradsz, mert nem ott laksz? Barátság? Miért, gimi alatt együtt laktatok?


Azzal foglalkozz, hogy 1. mi az olcsóbb, 2. mi a kényelmesebb, 3. hogyan jutsz el a suliba tanulni (mert hogy ez lesz a jövőd, nem a haverok!!), 4. hol lehet jobban és többet tanulni (mert hogy ez lesz a jövőd és nem a haverok, ha még nem mondtam volna).

2022. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl a kolesz nem passzolt, nehezebben tudtam tanulni, mert elég sokszor hangzavar volt. Persze voltak akiknek a buli este volt a lényeg és másnap csak aludtak. Igaz, jó része nem is vegezte el.
2022. febr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a pénz nem akadály - mivel az albérlet egyértelműen drágább - szerintem teljesen egyénfüggő. Én most albérletben lakom, és ha nem muszáj, nem mennék koleszba. Nekem kell ez a tér, hogy van egy saját szobám, nem zavar senkit, ha már hétvégén is korán fent vagyok, meg engem sem zavar senki, ha hétköznap is éjfélig fent van. Úgy tanulok, ahogyan szeretnék, amikor szeretnék. Nem egy egész emelettel kell a fürdőn meg a konyhán osztoznom, hanem egy emberrel.


Ezzel szemben egyik barátom koleszos, és nagyon szereti. Eleinte kicsit lesokkolták az állapotok, nem a legigényesebb a hely, de mostanra megszokta. Jók a szobatársai, mivel szakkoliba jár, könnyű barátkozni is. Ennek ellenére egyik barátnőm a lehető legkevesebbet akarja a koliban tölteni. Ebben a félévben pl. csütörtök délután megy haza, és csak hétfő este vagy kedd reggel megy vissza. Neki is jók a szobatársai, de magát a koleszos életet nem szereti. Szóval ebből is látszik, hogy valakinek való, valakinek nem.

2022. febr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:)
2022. febr. 11. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!