Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki vagy orvosi...

Építészmérnöki vagy orvosi diagnosztikai analitikus?

Figyelt kérdés

Igen tudom, kicsit nagyon nem egy kupacba tartozik a kettő, de sajnos a gimibe is úgy mentem, hogy nem tudtam, mi lesz velem négy év múlva :D


Ez a kettő lett nekem jelenleg a nyertes, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket lenne jobb első helyen megjelölni. Bár jó vagyok matekból, humán irányban indultam el, és ugye a rajz alkalmasságin is elbukhatok (a rajztanár szerint menne nekem, csak még rá kell gyúrni egy picit), ha az építészmérnökit választom. Az orvosi diagnosztikai analitikus pedig csak levelezőn indul, ami miatt erősen elbizonytalanodtam, szóval teljes káosz van a fejemben jelenleg xd


Szívesen tanulnám, csinálnám mindkettőt, szinte teljesen ugyanannyi rizikót látok bennük azok miatt, amiket az előbb leírtam, szóval már végképp nem tudom, mi alapján kellene döntenem xd


Melyikkel lehet jobban keresni? Levelezőn csinálni az egyetemet nagyon nehéz így elsőre? Ha valaki van/volt hasonló cipőben, le tudná írni a tapasztalatait, esetleg hozzám tudna vágni pár jó tanácsot? :)


Előre is köszi!



2022. febr. 9. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Az orvosi diagnosztikai analitikus pedig csak levelezőn indul, ami miatt erősen elbizonytalanodtam.


Akkor egyertelmuen az epitesz.

Vagy rendes orvosi egyetem nem erdekel?

2022. febr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Humán irányban indultam el, és mikor realizáltam a dolgokat, akkor kémia plusz biosz emeltre már esélyem sem lett volna felkészülni rendesen, és bár mindig jó tanuló voltam, az orvosira szerintem nem lenne bennem elég elhivatottság és szorgalom, amilyen húzósnak mondják :')
2022. febr. 9. 21:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Az orvosdiagnosztikai analitikus (ODA) nem csak levelezőn megy. Vagyis Pesten lehet, de Debrecenben egyáltalán nem. Az országban amúgy itt a legjobb (4 specializació van és az ÁOK része).

Szerintem a 2 szak annyira különbözik egymástól, hogy lehetetlen, hogy mind a kettő érdekeljen.

Az fura, hogy az orvosit a szorgalom és elhivatottság miatt kizárod, mert a mérnöki szakokat szokták egy lapon emlegetni az orvosival. Továbbá, ahogy mondod, az egészségügy elhivatottságot igényel. Az ODA-t elvégzésével egészségügyben helyezkednél el. Lenne kedved?


Én az építőmérnökiről nem tudok semmit, csak azt, hogy az komoly matekot sejtet. De a nehézsége miatt szerintem itt is fontos lenne az elhivatottság.


Szerintem ha nem vagy biztos most, akkor jelöld be mindkettőt, de ha még beiratkozáskor se leszel biztos, akkor szerintem ne is kezdd el, hanem válassz egy évet és utána hátha jobb rálátást kapsz arra, hogy mi is érdekel.

2022. febr. 10. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
*haladsz egy évet :)
2022. febr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mèrnökkènt vannak sokkalta jobb teruletek mint az epitoipar. Mondom ezt úgy, hogy anno sajnos ezt elszúrtam ès èn is ezt választottam, igaz lassan korrigàlok. Rengeteg elvárt túl óra, heti 50,60 órával keresel sok helyen annyit mint egy normális iparágban dolgozó mèrnök, sőt mèg talán ìgy sincs annyi a fizetés.
2022. febr. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tovabba a körülmények is xarok, ès egyszerűen minden tróger ember ebben az iparágban köt ki, öröm velük együtt működni. Èn az epitesz ès èpitő mèrnök szakokat elkerülném mérnökként jó messzire.
2022. febr. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#3, anno, mikor fakultációt kellett felvenni, erősen agyaltam azon, hogy magyart és matekot veszek fel, ami szintén nagyon messze van egymástól, szóval de, valahogy mégis lehet, hogy érdekel mindkét szak :D


Úgy értettem az elhivatottságot az orvosival kapcsolatban, hogy az rengeteg év, míg valakiből tényleg orvos lesz, hat év egyetem, rezidenskedés, satöbbi, satöbbi, és ennyi évet én nem szeretnék már tanulni, pedig szorgalmas vagyok, plusz mindig a maximumra törekszem.


Olvastan több helyen, hogy az építészmérnökin nagyjából annyira kell a matek, mintha emelt matek érettségit írnék, ezt a szintet pedig úgy gondolom, meg tudom ugrani, és egy csomóan írták, hogy középszintű matekkal is teljesíthető ez a szak, ráadásul azt hallottam, hogy debrecenben ezen a szakon alig kell a matek (mondjuk ezt én sem értettem teljesen, de nem hinném, hogy hazudnak xd)


Az orvosi diagnosztikai analitikust csak Pesten néztem, mert mindenképpen oda szeretnék menni, és ott sajnos csak levelezőn indul :(


Köszi mindenkinek a választ! :)

2022. febr. 10. 08:19
 8/12 A kérdező kommentje:

#5, azt én is olvastam, hogy az építészmérnöki a mérnöki szakoknak szinte a legalja, ez is nem kicsit bizonytalanított el, szóval tényleg káoszos a helyzet a fejemben :D


Nyilván az a fontos, hogy szeressem, amit csinálok/tanulok, de az sem utolsó, hogy ne őrüljek bele később a melóba és meg is tudjak belőle élni

2022. febr. 10. 08:22
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem is csak a pénz a bajom vele hanem, hogy az Èpìtőipar egy tróger környezet. Az meg pláne nem tetszik hogy a munkák közel kétharmada állami megrendelès, kozbeszerzés szóval jelen van a politika.
2022. febr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
55%

Építész vagyok, én nagyon örülök, hogy anno így döntöttem. :)

A rajz-alkalmassági (egyetemtől függően) nem vészes, de készülni kell rá. A matek egyáltalán nem volt para, a statika inkább - itt szórtak is rendesen. A törzsanyag nálunk leginkább az épszerk és a tervezés volt; szóval inkább abban gondolkodj, hogy ezek mennyire érdekesek számodra.

Én elégedett vagyok a fizetésemmel, annyi a munka, hogy kb. hozzávágják az emberhez.

Melyik egyetemre mennél? BME/PTE/SZIE?

2022. febr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!