Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi megszerzése távoktat...

Érettségi megszerzése távoktatásban?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok akinek csak egy tantárgyból nem lett meg az érettségije? Hogy miért? Őszintén: szartam bele a tanulásba, de utólag jöttem csak rá, hogy nem kellett volna és már bánom az egészet viszont szeretném megszerezni. Szolnok megyében élek egy kis városban eléggé távol a nagyobb vársoktól, saját autó nélkül. 3 műszakban dolgozok, pénzem nincs sok. Megoldható, hogy ebből az egy tantárgyból megszerezzem az érettségit úgy, hogy itthon tanulok és készülök fel rá? Heti egy nap pl. amikor meg kéne jelenni. Ennyit elbírna a pénztárcám. (van itt a városban egy ember aki vállal sofőrködést, de hát nem valami olcsón, ilyen esetekben ő szokott elvinni autóval)

A munkahelyem sem valami elnéző, nem kérhetek folyamatosan szívességet, hogy most ekkor, holnap meg akkor jönnék emiatt.

Ebben az esetben ugye csak ebből az egy tantárgyból kell felkészülnöm? Hisz a többiből megvan az érettségim. Lehet hülye kérdés, de nem tudom hogy s mint megy ez. Hátha volt már valaki hasonló helyzetben és tud segíteni.



2022. febr. 12. 19:53
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
25 éves srác vagyok akinek csak egy tantárgyból nem lett meg az érettségije?* kérdőjel helyett pont, bocsánat
2022. febr. 12. 19:54
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Igen, felkészülsz egyedül és a kiválasztott vizsgaidőpontra jelentkezel. A vizsga díja 30 ezer ft. középszint esetén és 50 ezer emelt esetén.


[link]

2022. febr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
55%

Szerintem függ attól, hogy milyen nehézségű a tantárgy.

Mondjuk én az angolt 2 hónap alatt tanultam meg heti 3 órával, és épphogy meglett a 60% emelten.

Biológiát meg kémiát szerintem bajos egyedül tanulni. Egyik ismerősöm több, mint egy évig járt különórákra és nem sikerültek annyira fényesen az érettségiei. Ha orvosira készülsz, oda biztos nem elég.

A magyart és matekot szerintem könnyebb otthonról tanulni, csak nyilván sokat kell vele foglalkozni.

Egyébként, ha nem szeretnél utazgatni órákra, beszéld meg a tanárral, hogy online szeretnéd, és mondjuk 3 hetente kimész hozzá.

Remélem tudtam segíteni^^

2022. febr. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
25% kell a ketteshez. Megveszed a könyveket, benyalod és átmész. A vizsga napjára meg veszel ki szabadságot.
2022. júl. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Sikerült?
2022. júl. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Mi is kíváncsiak vagyunk, de szerintem még el sem kezdte. Viszont ha csak 1 tárgyból kéne, akkor érdemes megcsinálni.


Szerintem neki amúgy már csak a vizsgára kellene bejárnia.

2022. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%
Februárban kérdezte és azóta lezajlottak a tavaszi érettségik...
2022. aug. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Értem én, de szerintem azóta ő nem ment el ezekre.
2022. aug. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Milyen ezekre? 12-én kérdezte és egyetlen tantárgyról volt szó, amire önállóan is felkészülhetett, csak jelentkeznie kellett febr. 15-ig, aztán meg elmenni a vizsgára, aminek az eredménye már rég megvan.
2022. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Megkérdezte, ennyit tudunk. Azt, hogy elment e, erre a vizsgára, azt nem tudhatod.


Valószínűleg nem ment el.

2022. aug. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!