Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a különbség egy közgazdász...

Mi a különbség egy közgazdász képzés és egy mérnök-közgazdász képzés között?

Figyelt kérdés
Mivel ad többet egy közgazdász képzés egy mérnök-közgazdász képzéshez képest? Mi hiányzik a mérnök-közgazdász képzésből? Milyen más gazdasági/pénzügyi (esetleg OKJ) képzés van ami érdekes lehet egy mérnöki diplomával?

2022. febr. 13. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, hogy mérnök-közgazdász képzés egyből???


A férjem mérnök, és később végzett el egy közg. képzést, így lett mérnök-közgazdász.

Vegyesen nem is tudom elképzelni.... Egy mérnöki szakmát nem lehet "felesben" elsajátítani... VAgy ha mégis, az olyan is... :-D

2022. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kicsit félreértetted szerintem, vagy én írtam rosszul. :) Elvileg ha minden jól megy egy év múlva lesz egy mérnök diplomám. Mint másoddiploma gondoltam egy gazdasági/pénzügyi képzést pl a Corvinuson.
2022. febr. 13. 12:52
 3/4 anonim ***** válasza:

2: de akkor még mindig nem érthető a kérdésed...


" Mivel ad többet egy közgazdász képzés egy mérnök-közgazdász képzéshez képest?"


Minden attól függ, hogy milyen szakterületen szeretnél a továbbiakban dolgozni!

2022. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lesz egy mérnöki diplomám. Szeretnék is a szakmában dolgozni, de ettől függetlenül szeretném érteni a világ történéseit gazdasági szemszögből, illetve szakmán belül később mint vezető is dolgoznék szívesen, vagy saját cég. A kérdésem az, hogy mennyivel ad többet egy közgazdász BSc mint egy mérnök-közgazdász szakirányú képzés.
2022. febr. 13. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!