A debreceni vagy szegedi egyetem jogi kara a jobb? Mi szól mellettük és ellenük? Ottani hallgatók véleményére lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenhol magolós a jog, de érdekelne, hogy milyen különbségek vannak a két egyetem között.

2022. febr. 14. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Én Pázmányra járok, valamiért a tanárok körében a szegedi képzés elismertebb, de ez lehet általánosítás az egész egyetemre.


Bocsi hogy nem konkrét odajáró hallgatóként tudtam válaszolni.

2022. febr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Nem tudom, tudsz-e ebben segíteni, de szerinted megéri úgy jogra menni, ha maga a jog érdekel, és szerintem rá tudna állni az agyam, de konkrétan nem akarok ügyvéd kenni, hanem egy széles körben elfogadott diplomával akarok rendelkezni?

2022. febr. 14. 20:24
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Oda menj, ahova felvesznek.

Nincs számottevő különbség - a zseni mindenhol zseni...:)

2022. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
A 3.-nak tökéletesen igaza van
2022. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

mint egykori szegedi hallgató:


Szegeden nincs látványos szivatás, néhány kivételtől eltekintve egészen humánus a vizsgáztatás


de nagyon szembetűnő az, hogy az oktatók kísérletet sem tesznek valamilyen gyakorlati oktatásra, ami a pályán komoly frusztrációt okoz (nekem legalább is)


a szakvizsgára készülve viszont azt tudom mondani, hogy sok mindent, polgári és büntetőjogot tisztességesen megtanulva az a tudás a tiéd marad és nem kell majd mindig nulláról kezdve felkészülni


szegediként nekem nem volt akkora élmény az SZTE-re járni, másnak biztos jobban feküdt, elég belterjes a szegedi szórakoztató közeg

2022. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

A Debreceni Egyetem egy nagy fideszes pénzmosoda és üzleti vállalkozás. Ennek megfelelően a pénzen kívül minden csak másodlagos, így az oktatás színvonala is. Már a HÖK is maximálisan antidemokratikus és autokrata, fidesz által távvezérelt, ahogy az egyetem vezetése is. De mit is várhatunk egy olyan egyetemtől, ahol az orosz maffiavezér tömeggyilkos Putyint díszpolgárrá választották (amelynek átvételére persze sose venné a fáradtságot).

5-ös, ha szerinted a szegedi szórakoztató közeg belterjes, akkor nem voltál még Debrecenben. Az egyetem által fenntartott szórakozóhelyekből csak egy kis kör profitál de azokat kirobbantani se lehet onnan, minden buli alkalmával ugyanazokat a pofákat látod akik fölényes mosollyal, röhögve veszik fel a milliókat évtizedek óta.

2022. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

#6 a szegedi hökösöktől máig hidegrázásom van


teljesen kész voltam a hazug hallgatóbarát ripacsokodásuktól

2022. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es a HÖK a politikai pályára lépés előszobája. Nem csoda, hogy álatlában véve maximálisan undort keltő alakokkal töltik fel mindenütt. Egyik részük politikus bűnöző lesz másik részük gazdasági bünöző.
2022. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

Emberek, ti itt nem az egyetemekről beszéltek, hanem a magyar közállapotokról!

Aki azt hiszi, hogy ezek a problémák, amiket itt a 6-os versenyző összeszedett azok csak debreceni problémák, akkor az nagyon keveset látott még a magyar felsőoktatásból...

2022. febr. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%
9-es versenyző, mivel a DE-ről vannak ismereteim ezért én csak arról nyilatkoztam. Tisztában vagyok vele, hogy az ország többi egyetemén is hasonló a történet. Mostanra pedig már minden vidéki egyetem a fide$z bűnszervezet kezébe került ingyen és csont nélkül.
2022. febr. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!