Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi tanusítványom nincs...

Érettségi tanusítványom nincs nálam, ergo nem tudom feltölteni ma, így érvénytelen lesz a jelentkezésem felvin hiányos dokumentum miatt?

Figyelt kérdés
Nem tudtam elmenni a tanusítványomért még tavaly, igaz nem lett magas %-os, így nem is fontos pontszámítás szempontjából. Most ez hiányos dokumentumnak minősül, mert nem adom meg ezt a tanusítványt és érvénytelen lesz a jelentkezésem? Vagy nem, mert ha fel se töltöm, akkor nem foglalkoznak a sorszámával és nem néznek utána? Tudom minden fent van nekik a rendszerben, de ha nem töltöm fel a tanusítványt és most elmegyek az emelt érettségire,megírom és jól sikerül (biztos jobban,mint a legutolsó) akkor csak azt veszik figyelembe és bekerülhetek ìgy egyetemre, vagy ezen fog állni a jelentkezési bukásom, mert "hiányos a dokumentumom". Az ügyfélszolgálatosok mindig mást kapcsoltak nekem és mindenki ellentétes dolgokat állított... aki járt már így, vagy ismer hasonló helyzetet kérem válszoljon erre! Köszönöm

2022. febr. 15. 16:15
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Most gondolok bele, mivel nem vettem át a tanusitvanyt igy nem all rendelkezesemre.. hmm,ogy hogy tudnam feltolteni?!?! Ezt ok is latjak gondolom, hogy nem vettem at. szerintetek igy akkor nem baj ha nem toltom fel?
2022. febr. 15. 16:23
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van több tanusítványom (pl emelt biosz, informatika) de soha nem töltöttem fel, pedig 2x is jelentkeztem máshova. Nem számított egyáltalán. Nem lesz érvénytelen a jelentkezésed. Ne is tölts ki semmit annál a résznél.
2022. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!! Es akkor fel is vettek teged egyetemre? (Gondolom igen:D) Szerinted ne kuldjek akkor emailt az oktatas hivatalnak errol? (Bocsi a sok kerdesert) még egy: te akkor a "rendelkezem ebbol erettsegi eredmennyel" lehetosegbe akkor azt ietad bele, hogy nem rendelkezel? Mert ha azt irnam, hogy igen, akkor ertelemszeruen csatolni kene, nem?
2022. febr. 15. 16:26
 4/15 A kérdező kommentje:
Ervenytelennek irta ki a jelentkezesem tavaly a felvi, csak a tanusitvany hianya miatt lehetett ez, szerintem, nem tudom igy mit jeloljek meg akkor hogy : rendelkezem emelt biologiabol mar eredmennyel , vagy "nem".
2022. febr. 15. 16:28
 5/15 A kérdező kommentje:
"Ne is tolts ki semmit annal a resznel" most latom hogy ezt irtad, akkor gondolom a nem rendelkezemet jelolted be, csak az meg hamis allitas.. nem tudom mi legyen:D
2022. febr. 15. 16:35
 6/15 anonim ***** válasza:

Igen felvettek az Óbudaira. Most is átjelentkeztem a BGE Gazdálkodási és mendzsment képzésére, mert ott van államilag támogatott képzés levelezőn. Már pedig minek fizessek ki OE-n 1.2 milliót ha a BGE-n ingyen is csinálhatom:) Most sem töltöttem fel tanusítványt.

Szerintem ne küldj, teljesen felesleges.

Ez a rendelkezem-es dolog melyik menüpontban van?

2022. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Én nem látok olyan lehetőséget amiről te beszélsz.

Egyébként meg a tanusítványoknál ez áll: A 2006. január 1. után megszerzett tanúsítvány eredményeket dokumentummal szintén nem szükséges igazolni, mivel azokat is a köznevelés információs rendszeréből elektronikus formában kapjuk meg!

2022. febr. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ez az erettsegire jelentkezesnel van az Oktatasi hivatalrol letoltott kitoltesi űrlapon, rosszul irtam elobb, bocsi.
2022. febr. 15. 16:43
 9/15 anonim ***** válasza:

A felvinek semmi köze nincs az érettségi jelentkezéshez. Ma van a határidő egyébként az egyetemi, és az érettségi jelentkezésnél is... de nem ugyanaz a kettő.

Azt a papírt már le kellett volna adnod egy kormányhivatalban, a megfelelő személynek. Nem tudom még nyitva vannak-e egyáltalán, de én sűrgőssen hívogatnám most őket.

Ők segítenek kitölteni is.

2022. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen ezt irja, amit irtal, de van ott egy olyan is: 'Figyelem! A jelentkezeskor mar rendelkezesre allo dokumentumokat a jelentkezo koteles a jelentkezesevel egyidejuleg benyujtani!"

Bar itt vagy te, mint elo pelda, hogy teged akkor felvettek, ha nem csatoltal tanusitvanyt. Csak az erettsegide jelentkezesnel nem tudom mi a helyzet

2022. febr. 15. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!