Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szintű iskolák vannak?...

Milyen szintű iskolák vannak? A felnőttképzési papírt, azaz a volt OKJ-s tanfolyamokat mennyire veszik komolyan egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék profi több mindenből is, és sok lábon állni, de nekem a felnőttképzések olyan fapadosnak tűnnek, a diplomában pedig nem vagyok biztos hogy végig tudnám csinálni, valaki tudna segíteni hogy milyen lehetőségek vannak?
2022. febr. 17. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Képzése válogatja. Sok esetben nem is a végzettség a fontos, hanem a velejáró tudás. Én OKJ-s képzésből Elektrotechnikusit csináltam, ezt komolyan veszik, de valószínűleg azért, mivel olyan tudást ad, amivel egy ilyen végzettséggel nem rendelkező ember 99,9%-ban nem rendelkezik. Ha ez nem lenne így, sokan önerőből tudnák azt, ami elvárás egy ilyen képzés végén, akkor valószínűleg a munkáltatók sem ragaszkodnának ahhoz, hogy rendelkezzenek a dolgozók ilyen végzettséggel, tehát nem vennék komolyan. Hogy most milyen képzések maradtak meg a szelektálás után, azt nem tudom. Régebben volt egy csomó olyan, ami szinte semmi plusz tudást nem adott. Ezeket nyilván nem vették komolyan sehol. Olyat lenne érdemes emiatt keresni, ami a legkevésbé hétköznapi, mert az fogja a legtöbb tudást adni. Milyen az érdeklődési köröd?
2022. febr. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Grafikus, webdesig végzettség mindenképp kellene, majd ezek után lakberendezői, de egyiket sem szeretném egy sima okj-val elintezni, de félek, másra nincs képességem😔
2022. febr. 18. 00:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a "mennyire veszik komolyan" alatt azt érted, hogy lesz e munkahelye akkor igen, bár függ attól is, hogy mit végeztél el.


pl: valami ügyintézőit (kormányhivatali/pénzügyi/számviteli/adó) szerintem könnyen elhelyezkedhetsz vele


"de egyiket sem szeretném egy sima okj-val elintezni, de félek, másra nincs képességem"

Egyik nem zárja ki a másikat, pl elvégzel egy okj-t, majd utána jelentkezhetsz egyetemre/feltehetsz mindent egy lapra és menj egyetemre rögtön (szeptemberi jelentkezés határideje már lejárt)

2022. febr. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!