Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Gépjármű Szakoktatói alapkép...

A Gépjármű Szakoktatói alapképzésról, elhelyezkedésről vélemények?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, tavaly óta ismét lehet jelentkezni gépjármű szakoktatói alapképzésre. Ennek a képzésnek az ára úgy 650.000 ft. Felvételi követelmények az oktatni kívánt kategória megléte, a 23. életév, valamint a 2 évnél régebbi jogosítvány.


Esetleg van itt olyan, aki 2021 nyarán felvételt nyert a képzésre, vagy esetleg nemrég végezte el és már ebben dolgozik? Tudna róla mesélni, hogy hogyan zajlik a képzés, valamint, hogy könnyű volt-e munkát találni ezt követően, továbbá átalakítattni az autót? Mennyire volt nehéz elkezdeni dolgozni a képzés után és tanítani a vezetést?



#autósiskola #oktató #B kategóriás jogosítvány #KTI #gépjármű szakoktatói alapképzés
2022. febr. 18. 13:10
 1/1 anonim válasza:
49%

Szia!


Én is most olvasom a viszonylag friss, nem olyan régi cikkeket. Korábban én is terveztem oktatónak menni, viszont akkor a régi oktatóm azt mondta, hogy minden kategóriának meg kell lenni hozzá. Azaz az A-B-C-D és talán az E-nek is, de az nem biztos. Hiszen az E csak egy kiegészítő kategória, önmagában nem jogosít semmire, ez csak a nehézpótkocsi, amit csak B-C-D kategóriára lehet megszerezni. B-hez is meg lehet külön, de ha már megvan C-re, és utána megcsinálod a D kategóriát, akkor értelemszerűen ott már nincsen pluszban külön E kategória. Utána már úgy hallottam és olvastam, hogy elegendő az A-B-C-nek meglennie. Viszont a tavalyi Szeptemberi cikkből azt értelmeztem, hogy gyakorlatilag elég a sima B-s jogsi is már hozzá. Nyilván, ha valaki csak személyautót akar vezetni és oktatni, csak akkor. Egyéb esetben kellenek a külön kategóriák is.


Így viszont már lehet hogy bele vágok én is majd, bár én már saját pénzből csinálom a C-s jogsit is, már csak a vezetés van hátra. Utána még vannak tervek.


" Mennyire volt nehéz elkezdeni dolgozni a képzés után és tanítani a vezetést?"


Szerintem megy magától mint a karika csapás, szokták mondani. Az hogy te mennyire fogsz majd tudni jól kommunikálni és / vagy oktatni a tanulókat, az már más kérdés.


Viszont nekem az a tapasztalatom, legalábbis én úgy látom, hogy egyre több autós oktató van az utakon. Főleg Egerben. Ennek is valószínűleg meg van az oka. Tavaly mondta is a "C" kat. oktatóm mikor a rutint csináltam, hogy jövőre, tehát már idén vagy 200-300 új oktató lesz Egerben, tehát megoszlanak majd a munkák több felé. Persze, ebből nem mindenki B-s jogsival személyautós oktatóként, de a nagyja része biztos. Szerintem a 70% a B-t oktassa, esetleg az AM-et még hozzá, mivel azt is lehet, a 10% oktassa a C-t és hozzá az E-t, a következő 10% a D-t, és a maradék 10% pedig az A kategóriát vagy pedig annak az alkategóriáit. (A1-A2 (az AM nem minősül motoros jogsinak, az csak segédmotoros kerékpár))


" Ennek a képzésnek az ára úgy 650.000 ft. Felvételi követelmények az oktatni kívánt kategória megléte, a 23. életév, valamint a 2 évnél régebbi jogosítvány. "


Stimm. Annyi, hogy valószínűleg drágább lett, mert én anno 500-550 környékéről tudtam. :'D A 23 év is stimm, arra én is emlékszem. Igen, az oktatni kívánt kategóriának meg kell lennie 2 évesnek számodra, tehát nem kezdő vezetői engedélynek kell lennie, de hát ugye ez értelemszerű. Ha meg lenne az A-B-C-D és akár az E is együtt, akkor csak akkor oktathatnál a B-n kívül mást, hogyha az adott kategória, például az A is meg van már legalább 2 éve.

2022. febr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!